YIT plánuje rozšírenie komplexu Reding / YIT plans the extension of Reding complex

Developer YIT Slovakia si meno vybudoval predovšetkým ako developer rezidenčných projektov, no v portfóliu má aj niekoľko administratívnych, ku ktorým pridáva ďalšie. Okrem novopredstavenej rekonštrukcie časti niekdajšej Cvernovky na exkluzívny kancelársky komplex Pradiareň 1900 sa pripravuje aj ďalší zámer - rozšírenie komplexu, známeho doteraz ako Reding, o tretiu etapu, pod názvom Tower 3. 

Celý komplex sa nachádza v časti Rače, nazývanej Krasňany. Tower 3 nadviaže na budovu s rovnakým názvom, no poradovým číslom 2 a bude v podstate jej identickou kópiou. Vznikne tak 9-podlažný objekt, ktorý poskytne 7403 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov, z toho bude vyše 400 štvorcových metrov patriť retailu a vyše 500 metrov skladovacím priestorom. Kancelárie budú vyhotovené do štandardu A, certifikácia ešte nie je špecifikovaná. Parkovanie je umiestnené prevažne v nadzemnom trakte v zadnej časti pozemku, budove by malo slúžiť 147 parkovacích miest. Keďže ide o replikáciu dizajnu Reding Tower 2, aj za týmto projektom stoja architekti z kancelárie AVK Architects, ktorí za druhú časť komplexu získali v roku 2013 CEZAARa (Cenu za architektúru). Dátumy výstavby závisia od toho, či sa podarí priestory vopred prenajať, no keďže budova už má všetky povolenia, realizácia sa môže naštartovať veľmi rýchlo a bude trvať približne 18 mesiacov. Ideálne by YIT malo záujem výstavbu naštartovať ešte do konca roka. 

Tower 3 rozšíri malú administratívnu zónu, ležiacu mimo ostatných koncentrácii kancelárskych budov v meste. To je pozitívny fakt, keďže rozprestrením pracovísk po meste sa zníži tlak na dopravu, ktorá inak smeruje na pár málo miest, čím je celá sieť nerovnomerne a neúmerne zaťažená. Budova samotná prinesie jednoduchú, elegantnú a solídnu architektúru, v retailovej sekcii pribudnú prevádzky, ktoré môžu rozšíriť sieť služieb v lokalite. V princípe tak vzniká veľmi bezkonfliktný development, ktorý bude prínosom. Azda jediní, kto môže mať výhrady, sú budúci obyvatelia susedného rezidenčného projektu Malé Krasňany - no taká je už povaha transformujúcich sa a nedostatočne využívaných lokalít, kam patrí aj toto konkrétne územie, a kde treba rátať s potenciálnou výstavbou.

Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia

Mapa / Map:

___________________________
Developer YIT Slovakia is more known for its residential developments, yet it works also on the office projects. After releasing information about the exclusive Pradiareň 1900 office, another project is in planning: the third stage of Reding Towers complex will be built in Krasňany neighborhood in the borough of Rača. The new building will be the copy of the old one, so it will offer 7.403 sqm of GLA on nine floors, with more than 400 sqm of retail and more than 500 sqm of storage space. New building will provide 147 parking spots in the parking garage which is already built. Project is designed by AVK Architects, laureates of CEZAAR (Prize for Architecture) for the second stage of the project. Construction dates are not specified as there is no tennant yet, altough in case of succesful leasing of the office space, construction can start soon as the new complex has all the approvals. As an office building outside of the traditional office clusters which are creating massive pressure on the urban infrastructure, providing space for companies and services and with a simple and elegant architecture, Reding Tower 3 will be a fine addition to the city. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára