Starý Háj sa naplno rozbieha / Construction of Starý Háj now at full pace

Developer VI Group, ktorý práve dokončuje petržalský projekt Muchovo námestie (ktorému sme sa nedávno venovali), na jar spustil aj výstavbu ďalšieho rezidenčného projektu v tesnej blízkosti, nazvaného Starý Háj, ktorá sa v týchto dňoch rozbieha naplno.  

Starý Háj vyrastie na pozemku, ktorý sa z južnej strany dotýka parcely, patriacej developerovi J&T Real Estate, ktorý tu realizuje mohutný projekt Fuxova, kým zo severu je ohraničený Černyševského ulicou. Na tomto mieste vznikne zarovno s Černyševského doskový, 9-podlažný bytový dom, ktorý bude obsahovať 126 bytov a apartmánov, od 1-izbových až po 4-izbové mezonety. VI Group sa podobne ako aj v prípade Muchovho námestia môže pochváliť dobrou predajnosťou, v čase, keď sa stavba viacmenej ešte len zakladá, má už vypredanú veľkú väčšinu bytov. Predané sú aj všetky obchodné prevádzky, nachádzajúce sa na prvom nadzemnom podlaží, voľné ostávajú ešte predovšetkým parkovacie miesta, ktoré sú prevažne v podzemí, ale aj na povrchu. Developer okrem toho avizuje vytvorenie parku o takmer troch tisícoch metroch štvorcových, čím vznikne medzi Fuxovou a Starým Hájom parkovo upravená plocha, ktorá bude ďalej pokračovať aj popri projekte susedného developera. Architektúra je tak ako aj pri iných projektoch priamo pod hlavičkou VI Group a možno ju definovať ako nekonfliktnú a vďaka fasádnemu použitiu tehly aj pomerne príjemnú. Dokončenie sa očakáva na konci roku 2018. 

VI Group na tomto projekte, tak ako aj pri iných projektoch (Panónka), spolupracuje so stavebnou spoločnosťou Assyx, ktorá realizuje v Bratislave čoraz viac stavebných zámerov. Spomedzi iných firiem sa táto vymedzuje vedením si veľmi podrobného blogu, na ktorom možno nájsť množstvo zaujímavých informácii o stavebných postupoch či konštrukčných detailoch pri každej väčšej realizácii. Tieto články sú zároveň prístupné nielen pre odborníkov z praxe, ale aj záujemcov o bývanie či pre bežných laikov, sledujúcich výstavbu v Bratislave. Edukačný potenciál takéhoto blogu je značný a Bratislava YIMBY je preto potešené, že môže so spoločnosťou Assyx spolupracovať.

Prečítajte si viac o projekte Starý Háj na blogu Assyx.


Zdroj / Source: VI Group
Zdroj / Source: VI Group

Mapa / Map:

______________________
Developer VI Group that recently finished Muchovo námestie development (take a look at our update) in the borough of Petržalka, started to build another residential development near-by. After the the official beginning of construction in Spring, works are now at full pace. New project called Starý Háj is located on the plot between Černyševského ulica (st.) and a massive project by J&T Real Estate, Fuxova. It will have 9 floors and it will contain 126 homes, from studios to 3-bedroom duplexes. Most of them are already sold, just like all the retail premises on the ground floor. Developer also announced its intention to create a park of almost 3.000 sqm which will be basically connected to the similar park built by neighboring developer. Starý Háj is, like other projects by VI Group, designed by the developer itself, promising an acceptable level of architecture. Finishing of the construction is expected in 4Q 2018. 

Fotografie aktuálne k 3.7.2017 / Photos from 7/3/17

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára