Nový projekt / New project: Rezidencia Búdková

Do širokej palety nadštandardných či naozaj luxusných projektov v blízkosti malebného Horského parku v Starom Meste pribudne ďalší - na pozemku vlastnenom firmou A&I, s.r.o., vyrastie dvojica bytových domov, nazvaná Rezidencia Búdková. V týchto dňoch sa spúšťa predaj bytov v tomto projekte.

Oba domy budú osadené vo svahu nad Búdkovou cestou v závere novej ulice, ktorá by v budúcnosti mohla prepojiť Búdkovú s developmentom v priestore niekdajšieho amfiteátra (keby nebola súkromná). Domy budú mať zhodne po päť nadzemných podlaží, garáže budú zapustené do terénu. Malo by ísť o komornejšie bývanie, keďže každý z domov obsahuje len 13 bytov. Výmery sú medzi 59 až 128 metrami štvorcovými, najmenšie byty sú dvojizbové, najväčšie sú 4-izbové, vrátane exkluzívneho strešného penthousu. Keďže developer mieri na vyšší segment, byty budú dokončované do štádiu holobytu, ako je pri takýchto projektoch zvykom, zároveň pri niektorých bytoch umožňuje aj úpravu dispozícii. K ostatným benefitom Rezidencie Búdková má patriť aj vysoký energetický štandard stavby či zelený exteriér s detským ihriskom. Ceny samotné zatiaľ zverejnené nie sú, rovnako ani meno architekta (čo je však celkom prirodzené vzhľadom na priemernú kvalitu architektúry s ohľadom na charakter developmentu). Výstavba sa však každopádne už spúšťa, očakávaný dátum dokončenia je 4Q 2018. 

Rezidencia Búdková je ďalší projekt, ktorý sa v poslednej dobe objavil v blízkosti Horského parku. K ostatným patrí napríklad susedná Villa Penat a predovšetkým UniQ Majakovského od Cresco Group, ktorý sa stretol s kritikou verejnosti. Nebude teraz riešená legislatívna stránka veci - developeri prirodzene využívajú medzery v zákonoch tak, aby boli schopní realizovať zisk - nespokojenci však ako problém vidia snahy "zničiť park výstavbou v okolí". Tento pohľad je však nesprávny, keďže vychádza z predpokladu, že celý široký pás okolo Horského parku musí byť zachovaný v súčasnej podobe. To je však nereálne, keďže ide o jednu z najlukratívnejších častí Bratislavy, a rovnako aj nežiaduce, keďže nový development v optimálnej mierke nemusí byť záťažou, ale práve naopak, možným prínosom k oživeniu územia, ktoré je dnes hlboko pod svojim kvalitatívnym potenciálom. Výstavba sa takmer bez výnimky realizuje na zanedbaných zvyškových územiach a samotnému parku hrozba nehrozí, keďže tento sám osebe predstavuje kľúčový zdroj atraktivity lokality. Snahy aktívnych občanov by tak nemali byť namierené proti výstavbe samotnej, ako skôr smerovať ku spôsobom, ako nové rezidenčné projekty viac integrovať do života štvrte namiesto vytvárania ohradených citadel, čo je reálny problém.

Zdroj / Source: Rezidencia Búdková
Zdroj / Source: Rezidencia Búdková
Zdroj / Source: Rezidencia Búdková
Zdroj / Source: Rezidencia Búdková

Mapa / Map:

_________________________
Another project among the other luxurious developments next to pleasant Horský park is revealed - on a plot belonging to the company A&I, Ltd., Rezidencia Búdková is now under construction and the sale of homes has started. Project located on the green slope above Búdková cesta (Rd.) consists of two houses with five floors (parking is using the terrain) and 13 homes each, ranging from one-bedroom to three-bedroom residences. Project benefits should be the construction standard, great energetic standard, greenery with playground and a private driveway. The development is definitely aiming towards the high-profile clientele altough the prices were not revealed yet. Also, little is known about the architect of the project (not to mention the developer). Construction works are starting, completion is expected in 4Q 2018. Another similar developments in the area include Villa Penat on the neighboring plot and UniQ Majakovského by Cresco Group.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Luxusný projekt myslíte cenou? Lebo architektúra je vysoko podpriemerná...

    OdpovedaťOdstrániť