Construction update: Panorama Business III, 3.7.2017

Vďaka rýchlemu postupu výstavby začína byť rozostavaný administratívny komplex Panorama Business III od developera J&T Real Estate v panoráme okolia stále výraznejší. Napreduje aj finalizácia parčíku, ktorý vznikol vo vnútrobloku medzi ďalšími kancelárskymi budovami Tower 115 a Panorama Business II a rezidenčnou Panorama City

Na najnovšej kancelárskej budove sa aktuálne buduje ôsme nadzemné podlažie z celkového počtu pätnásť, zrealizovaná je už spodná časť, kde sa bude nachádzať nadzemný parkovací dom. Objekt poskytne 22.000 štvorcových metrov administratívnych plôch, 380 parkovacích miest v spomínanej garáži a ašpirovať bude na certifikát LEED Gold. Architektúru má na starosti Štúdio GFI. Dokončenie komplexu sa očakáva v prvom polroku 2018.
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Do konca leta by zároveň mala byť dokončená realizácia parku Panorama City, kde sa aktuálne pracuje na vybudovaní fontány a konštrukcie pre budúce vetrolamy, ktoré budú brániť nepríjemnému vetru, spôsobenému prúdením vzduchu v blízkosti výškových budov. Developer pôvodne avizoval dokončenie parku na jeseň 2016, nový termín by však už mal stihnúť. Do tej doby zároveň prebehnú aj posledné dokončovacie práce na mohutnom kancelárskom komplexe Panorama Business II.


Zdroj / Source: J&T Real Estate

J&T Real Estate však ďalej stupňuje svoju aktivitu v blízkej oblasti, kde má naplánovaných množstvo ďalších projektov. V rámci širšieho zámeru Panorama City by mal vzniknúť ešte ďalší kancelársky komplex Triangel, na južnej strane ulice Pribinova zas mimoriadne očakávané pokračovanie projektu Eurovea, ktorého súčasťou bude aj prvý slovenský mrakodrap. Východne od Tower 115 sa skôr či neskôr predpokladá odstránenie tlačiarní Versus a ich nahradenie developmentom. V blízkosti týchto zámerov sa ešte čoskoro rozbehne výstavba projektu Klingerka, ktorá bude v krátkom čase zrejme doplnená ďalším projektom podobného charakteru, keďže developer vykúpil pozemky, na ktorých kedysi stála továreň Gumon. Je tak veľmi pravdepodobné, že v priebehu relatívne krátkeho času sa celá lokalita, kde sú aktívni aj iní developeri, zmení na nepoznanie. 

Zdroj / Source: J&T Real Estate

 Mapa / Map:

_______________________
Due to quick progress on construction of Panorama Business III office complex, new building by the developer J&T Real Estate starts to mark its presence in the panorama of the area. At the moment, eighth floor out of fifteen is under construction, the bottom part with the overground garage is already finished. After completion, the building will offer 22.000 sqm of GLA, 380 parking spots and it will aspire on LEED Gold certificate. Finishing of the office complex designed by GFI studio is expected in the first half of 2018. Meanwhile, works also continue on creation of the new park in the courtyard between Tower 115, Panorama Business II and Panorama City where fountain and windbreaks are now being done. New park should be completed by the end of summer. However, these projects are still not the end of development of the area as more projects are in the pipeline: new business center Triangel, a long-awaited mixed-use extension of Eurovea with the first confirmed Slovak skyscraper, transformation of Versus building on the eastern side of Tower 115, Klingerka highrise with residences and offices and, sooner or later, also the new vision for the plot where Gumon factory used to be located, now acquired by J&T Real Estate, is expected to be revealed. It is very possible that in a relatively short time, whole area will be radically different.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára