Construction update: Augustus, 6.7.2017

Výstavba príjemného rezidenčného projektu Augustus na Ulici 29. augusta sa dostáva do záverečnej fázy. Fasáda je už hotová, pracuje sa na finalizácii parteru.

Augustus tak vyplnil prieluku, ktorá strašila na pozemku už minimálne v 40-tych rokoch 20. storočia. Developer 29A, s.r.o., v spolupráci so stavebnou spoločnosťou Ise, tu vybudoval sedempodlažný dom, obsahujúci 37 bytov, od dvojizbových až po štvorizbové na najvyšších podlažiach. V tejto chvíli je voľných ešte dvanásť bytov, čo je dané aj vyššími cenami, dosahujúcimi v niektorých prípadoch až 3-tisíc eur za meter štvorcový. Parkovanie je riešené kompletne v podzemí, na prízemí vzniknú tri obchodné jednotky a aj napriek náročnému pozemku developer zrealizuje zelený dvor. Čo sa týka architektúry, tá je pomerne jednoduchá, monolitickosť budovy sa autori dizajnu snažili rozbiť odlišným farebným členením jednotlivých častí fasády. Mierka reaguje na okolie, až na výnimku v podobe nižšieho objektu od Mickiewiczovej ulice, v tomto prípade však skôr či neskôr očakávame vyplnenie aj tejto prieluky. Úplné dokončenie Augusta sa očakáva v štvrtom kvartáli tohto roku.

Augustus je príklad vhodného vypĺňania staromestských prieluk. Posledné obdobie celkom prialo zaceleniu mnohých rán v meste, priamo na Ulici 29. augusta vznikol nedávno projekt Medický park, ucelenejšiu podobu získala aj predtým veľmi "rozbitá" Jozefská ulica (vďaka projektom ako The Corner, Weinhauer či Polyfunkčný dom Jozefská). Napriek tomu, ešte stále zostáva vo vnútornom meste množstvo prieluk, ktorých zástavba viazne, čo je čiastočne spôsobené finančnou náročnosťou výstavby, keďže táto musí spĺňať súčasné a mnohokrát nezmyselné stavebné normy, napríklad parkovaciu normu, čo v prípade priestorovo obmedzeného pozemku vedie k nutnosti budovania drahšieho podzemného parkovania. Ak však má byť Bratislava kompaktnejšia, bude nutné uvažovať o takých legislatívnych zmenách, ktoré by umožnili voľnejšie narábanie s normami v prípade podobných investícii. 


Zdroj / Source: 29A, s.r.o.

Mapa / Map:

________________________
Construction of Augustus residential development in Bratislava inner city is reaching the final stage. Façade is now completed, works continue on finishing of the ground floor. Augustus is an infill located on a plot which was largely empty for decades. Developed by 29A, Ltd. (cooperating with Ise construction company), a seven-floor building offers 37 homes (twelve are still available probably due to high prices), 3 retail units and parking in the underground levels. Architecture is simple, the scale and shape of the whole building is well reacting on its location. Full completion is expected in 4Q 2017. When finished, this section of 29th of August st. will be almost filled as another infill development, Medický Park, was completed recently. There are many more holes in the city deserving some infills, however, its filling is many times limited by the existing norms and codes preventing construction of buildings without massive amounts of parking lots. In order to make Bratislava more compact, legislative changes will be necessary.

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára