Odhalené / Revealed: Jarabinky Grande

Developer Sibareal, ktorý buduje projekt Jarabinky, pristúpil k odhaleniu detailov o najvyššej časti nového rezidenčného komplexu - výškovej budovy, ktorú nazval Jarabinky Grande. Pôjde tak o ďalšiu vyššiu stavbu, ktorá doplní panorámu tejto časti Mlynských Nív. 

Výšková budova vznikne priamo v dotyku s ulicou Mlynské nivy a bude mať 16 nadzemných podlaží. V cenníku je ponúkaných 38 bytov, od dvojizbových po štvorizbové, v čom sú zarátané aj dva veľkorysé penthousy, pokrývajúce celé podlažia. Daný počet bytov však nemusí byť konečný, keďže developer avizuje možnosť byty spájať, ako aj upravovať dispozície. Zároveň je deklarovaná možnosť úprav do vyššieho štandardu, keďže Jarabinky Grande majú byť očividne luxusnejšou dominantou celého komplexu. Napriek tomu, cena niektorých bytov nepresahuje hodnotu 2000 eur za meter štvorcový, čo z Jarabiniek Grande robí v tejto chvíli, kým platí uvádzacia akcia, jedným z lacnejších projektov novostavieb, a to aj s prihliadnutím na perspektívnu budúcnosť lokality. Predaj je už zahájený, podľa oficiálnej stránky projektu sú zatiaľ rezervované štyri byty. Budova je spoločne s celým projektom Jarabiniek vo výstavbe, dokončenie sa očakáva na prelome rokov 2018 a 2019.

Hoci Jarabinky Grande nebudú patriť ani zďaleka k najvyšším budovám v oblasti, doplnia panorámu tejto časti mesta, ktorá sa postupne zapĺňa novými vežami - v tesnej blízkosti rastie posledná z výškových budov v rámci CityPark Ružinov, o pár stoviek metrov ďalej zas vyrastie Discovery Tower. Ide prevažne o rezidenčné projekty, ktoré vnesú do územia život, v súčasnosti absentujúci mimo pracovných hodín. Stála prítomnosť väčšieho počtu ľudí zvyšuje tlak na komplexnejšie riešenie dopravy v území, ktorým môže byť jedine električková trať na ulici Mlynské nivy, ktorá lokalitu prepojí s centrom a downtownom v oblasti Stanice Nivy. Výstavba tejto radiály sa po dobudovaní trate v Petržalke stane jednou z kľúčových výziev bratislavskej dopravnej politiky. 

Zdroj / Source: Sibareal
Zdroj / Source: Sibareal

Mapa / Map:

__________________________
Developer Sibareal building the residential complex Jarabinky is revealing details about the tallest part of the development - the tower called Jarabinky Grande. New tower will be located on Mlynské nivy street and it will have 16 floors. There are 38 homes offered, ranging from one-bedroom to three-bedroom homes, including two massive penthouses on top floors, each covering whole floor. However, this number homes can be different in the end of day, as the developer offers the possibility to join the homes, as well as to change the floorplans. The price is approximately 2.000 euros per sqm what is a relatively good price, regarding the potential of the area. Jarabinky Grande are already under construction just like the rest of complex, the tower should be delivered in Winter 2018 /2019. More towers are rising or will rise near-by (CityPark Ružinov, Discovery Tower) and most of them are residential what means that the area will be far more vibrant compared to the current situation when it is basically empty out of office hours. That implies that a more complex solution of the traffic situation must be adopted and the best way to do it is to build the new tramway track. Building of the track connecting the city center with the new downtown, coach station and Mlynské Nivy area should be the very next priority of Bratislava transportation policy after finishing the Petržalka line

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára