Nový projekt / New project: Vila Ľadová

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Vila Ľadová vyrastie na pozemku, siahajúcom od Šancovej ulice po Ľadovú. Od Šancovej vyplní existujúcu preluku sedempodlažný objekt, na Ľadovej nahradí dva staré nehodnotné domy štvorpodlažný dom. Vo väčšom objekte vznikne 22 obytných jednotiek, vzhľadom na obmedzenia vyplývajúce z rozličných stavebných noriem a územného plánovania prevažne apartmánov, v menšej budove sa bude nachádzať ďalších 12 jednotiek. Cenovky sa pohybujú na priemernej úrovni okolo 2,5-tisíca eur za meter štvorcový. V parteri oboch budov vznikne niekoľko obchodných jednotiek, parkovanie je riešené v podzemí a prístupné bude od Ľadovej ulice. Na povrchu medzi jednotlivými objektami zároveň vznikne zelený vnútroblok. Ďalšou zaujímavosťou projektu je vytvorenie zimných záhrad pre byty od Šancovej ulice, a to za účelom redukcie hluku. Za architektúru sú zodpovední priamo developeri z VI Group, keďže spoločnosť je prepojená s architektonickým štúdiom. Začiatok realizácie je plánovaný na 4Q tohto roku, dokončenie v 1Q roku 2019. 

Výstavbou Vily Ľadovej zanikne ďalšia preluka, a to vo forme mimoriadne decentne navrhnutého projektu, ktorý viac než vhodne doplní Šancovú ulicu, ako aj oživí Ľadovú. VI Group svojho času začínal ako autor menších projektov, ktoré príjemným spôsobom dopĺňali lokality, kde sa nachádzali, postupne však prešiel aj na väčšie realizácie, hlavne v mestskej časti Petržalka, kde dokončil alebo buduje až päť projektov (Septimo, Muchovo námestie, Panónka, Starý Háj, Matadorka). Hoci nás tešia aj tieto projekty, nemožno poprieť, že vyplnenie deravých domoradí, ktorých je v centre mesta ešte stále viac než dosť, patrí k našim obľúbeným projektom, a v prípade, že sa developer prezentuje aj kvalitnou architektúrou, ide o skvelý počin. Vila Ľadová tak bude zásadným prínosom pre lokalitu, v ktorej vznikne.

Zdroj / Source: VI Group
Zdroj / Source: VI Group
Zdroj / Source: VI Group
Zdroj / Source: VI Group
Zdroj / Source: VI Group

Mapa / Map:

_________________________
VI Group, a very active developer now working on five projects in Bratislava, has started sale in another - on one of the most important boulevards, residential development called Vila Ľadová will rise. Vila Ľadová will be located on a plot between Šancová st. and Ľadová st. and it will be composed of two buildings - bigger one with seven floors will be oriented to Šancová st., smaller one with three floors will be oriented to Ľadová st. Together, there will be 34 homes, homes oriented to the busy Šancová st. will contain wintergardens as a form of noise barrier. Ground floor will be used for retail, the courtyard between the buildings will be covered by greenery. Parking is located underground. Project was designed directly by the developer as it is also an architecture studion, construction is planned between 4Q 2017-1Q 2019. When finished, this infill with decent architecture, good scale and additional services will be a great addition to the local neigborhood. 

(ag)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára