Nový projekt / New project: Nová Vlárska Kramáre

Developer J&T Real Estate oznámil, že v spolupráci s realitným fondom Náš prvý realitný, o.p.f., patriaceho do portfólia Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky, pripravuje v štvrti Kramáre projekt bytového domu Nová Vlárska.

Pôjde o relatívne malý projekt dvojice päťpodlažných domov, ktoré budú dokopy obsahovať 84 bytov. Ponúkané budú dvojizbové byty s priemernou výmerou do 54 metrov štvorcových, ktorých by malo byť 60% z celkového počtu bytov (50 bytov), trojizbové s výmerou do 77 metrov štvorcových, ktoré tvoria 38% projektu (t.j. 32 bytov), a dva štvorizbové byty s výmerou do 128 metrov štvorcových, tvoriace zvyšné dve percentá. Benefitmi majú byť veľké terasy, súkromie, ktoré je dosiahnuté tým, že domy budú zasunuté ďalej od cesty, vlastné detské ihrisko a dvor. Parkovanie bude riešené čiastočne v podzemí, pričom developer využije svahovitého pozemku, ako aj na povrchu. J&T Real Estate okrem toho uvádza, že ponúkne aj niekoľko "bezbariérových bytov", čo budú zrejme predovšetkým prízemné byty, vhodnejšie pre starších klientov alebo klientov s obmedzenými možnosťami pohybu. Na základe zverejnenej vizualizácie bude projekt určený skôr pre strednú triedu. "Našou ambíciou v tomto projekte je ponúknuť klientom kvalitné rodinné bývanie a verejný priestor ideálny na plnohodnotný komunitný život“, opisuje zámer projektu Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ spoločnosti J&T Real Estate. Bližšie detaily, vrátane cenoviek, ešte zverejnené neboli, výstavba by však mala začať zrejme ešte v tomto roku. 

Hoci Kramáre neboli tak zasiahnuté výstavbou ako neďaleká Koliba, voľné pozemky sú aj tu postupne zastavované. V blízkosti Novej Vlárskej sa napríklad buduje projekt Pod Krásnou Hôrkou, aktívne sú aj miestne zdravotnícke inštitúcie - svoju mimoriadne nepeknú dostavbu realizuje Národný ústav srdcovocievnych chorôb. V budúcnosti však možno očakávať silnejší tlak na toto územie, ak sa skutočne spustí výstavba, resp. rekonštrukcia nových nemocníc na Rázsochách a v Ružinove, na čo sa má nemocnica na Kramároch zrušiť. Ak sa tak stane, miestna samospráva by mala byť už dopredu pripravená a zhotoviť Územný plán zóny, ktorý by jasne zadefinoval podmienky budúcej výstavby.

Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map:

__________________________
Developer J&T Real Estate announced that in cooperation with the real-estate fund Náš prvý realitný, o.p.f. belonging to the assets of Prvá penzijná spoločnosť Poštovej banky (Pension company of Post bank), is planning a residential development in Kramáre neighborhood called Nová Vlárska. Relatively small project will consist of two 5-floor houses with 84 homes, including one-bedroom units (60% of the project, 50 homes), two-bedroom units (38% of the project, 32 homes) and three-bedroom units (remaining two homes). As the benefits of the project, developer mentions the large terraces, privacy and playground and outside leisure area. No more details are known except of the fact that the construction works should start within months so probably still in this year. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára