Na hradnom kopci vyrastie Life Park Residence

Na hradnom kopci pribudne ďalší projekt. Rezidenčný projekt Life Park Residence na Drotárskej ceste spustil výstavbu. Development realizuje spoločnosť STRABAG, ktorá je investorom a zároveň realizátorom projektu prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.

Samotný projekt pozostáva z dvoch objektov. Bližšie k Drotárskej ceste je situovaný bytový dom so štyrmi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným, ktorý ponúka celkovo 19 bytových jednotiek a dva nebytové priestory určené pre obchodné prevádzky orientované do ulice. Dvoj- až štvorizbové byty developer ponúka vo výmerách od 51 metrov štvorcových až do viac ako 118 metrov štvorcových. V absolútnych číslách sa ceny pohybujú od 183 tisíc eur až do 380 tisíc s DPH, v jednotkovej cene sa ponuka pohybuje medzi 3 100 až 3 600 eur/m² s DPH. Podľa cenníka nie je predaný ešte ani jeden byt, rezervované sú zatiaľ štyri.

Druhý objekt tvorí menší rodinný dom, ktorý stojí v zákryte bytového domu s orientáciou do vnútrobloku. Rodinný dom s dvomi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným pozostáva z troch 5-izbových bytových jednotiek s totožnou dispozíciou. Každý z bytov v rodinnom dome má k dispozícii vlastnú predzáhradku, terasu a dve parkovacie miesta v podzemnej parkovacej garáži. V rodinnom dome je k dispozícii posledný byt vo výmere viac ako 140 metrov štvorcových v cene 445 tisíc eur s DPH. 

Výstavba rezidenčného projektu na Drotárskej ceste narazila na veľký odpor miestnych obyvateľov, ktorí sa so svojimi námietkami obrátili aj na Okresný úrad. Obyvatelia svoje pripomienky opierajú o nevhodnú prístupovú cestu k projektu s mlatovým povrchom, ktorá môže erodovať. V prípade asfaltovej cesty by však investor nespĺňal indexy zastavanosti a nedostal by potrebné povolenia. Ďalšia pripomienka obyvateľov sa týka občianskej vybavenosti. Koncom mája sa jeden z miestnych obyvateľov pre denník SME vyjadril nasledovne; „Čo nám najviac prekáža, je to, že namiesto občianskej vybavenosti tu má stáť päťpodlažná bytovka, ktorá má byť umiestnená viac-menej na hranici pozemku susediaceho bytového domu, a taktiež, že tu má byť vybudovaná komunikácia, ktorú projektant zámerne naplánoval ako nespevnenú plochu, aby mu sedeli limity a indexy zastavanosti“; vysvetlil obyvateľ. Po úradných naťahovačkách nakoniec miestni obyvatelia z okolitých bytoviek na Okresnom úrade nepochodili. Pozemok, ktorý STRABAG - neskorší majiteľ ZIPP Bratislava získal zámenou pozemkov za parčík na Belopotockého, dostal 21. marca 2017 stavebné povolenie od staromestského stavebného úradu a aktuálne sa už stavia. Celý projekt by mal investor dokončiť do konca budúceho roka.

Zdroj: Strabag.
Zdroj: Strabag.
Zdroj: Strabag.

Mapa:


___________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára