Construction update: Twin City Tower, 12.6.2017

Výšková budova Twin City Tower začína po vybudovaní podzemnej časti výrazne rásť. Už čoskoro tak panorámu nového bratislavského centra doplní ďalšia vertikálna dominanta. 

Nárožná kancelárska veža, ktorú developuje HB Reavis, má už aktuálne vo výstavbe šieste nadzemné podlažie vo výškovej časti, podnože sú na nižšej úrovni. Zreteľné sú už viaceré charakteristické znaky budovy - jednak zaoblený tvar veže, ako aj jej mohutná vstupná lobby. Po dokončení bude mať Twin City Tower 23 podlaží a výšku približne 88 metrov. Ponúkne 35 000 štvorcových metrov kancelárii v najvyššom štandarde, bude ašpirovať na certifikát BREEAM Excellence a jej charakteristickým prvkom bude medené obloženie, ktoré má odkazovať na industriálnu históriu lokality, podobne ako tehličkový obklad podnože. Za architektúrou stojí štúdio Siebert + Talaš v spolupráci s londýnskou kanceláriou John Robertson Architects. Dokončenie možno očakávať v priebehu roka 2018. 
Zdroj / Source: HB Reavis

HB Reavis tak pokračuje v transformácii tejto časti nového centra mesta. Len pred niekoľkými týždňami rozbehol aj výstavbu veže Nivy Tower so 125 metrami, pred pár dňami zase odhalil podobu vonkajšej časti náhradnej autobusovej stanice, ktorá vznikne ako dočasná náhrada existujúcej, keďže sa čoskoro spustí aj výstavba trvalej novej stanice pod názvom Stanica Nivy. Náhradný priestor by mal byť funkčný od konca leta, kedy sa zároveň spustí asanácia starej stanice a výstavba nového komplexu. Stanica Nivy by mala byť dokončená v roku 2020. Po tomto dátume sa developer zrejme pustí do výstavby ďalších častí zóny na mieste dočasnej stanice. Aj tu by mali pribudnúť predovšetkým kancelárske objekty, vrátane minimálne jedného výškového. HB Reavis prisľúbil viac informácii zverejniť na jeseň. Podľa našich informácii je však architektúra tohto projektu zverená do rúk veľmi kvalitného londýnskeho štúdia AHMM. Výrazná koncentrácia ateliérov z britskej metropoly na malom území bratislavského centra je pozoruhodná a sama osebe prispeje k premene charakteru nielen tohto územia, ale aj mesta ako takého.  

Dočasná autobusová stanica. Zdroj: HB Reavis
Temporary coach station. Source: HB Reavis
Dočasná autobusová stanica. Zdroj: HB Reavis
Temporary coach station. Source: HB Reavis

Mapa / Map:

______________________
Twin City Tower by the developer HB Reavis is now, after building the underground parts of the building, rising really fast. This part of the downtown is thus getting another vertical landmark in a form of office tower with 23 floors, 88 metres and 35.000 sqm of office space. The architecture should resemble the industrial past of the area, as intended by the architects and designers of the project, Siebert+Talaš and John Robertson Architects from London. Twin City Tower should be fully completed in 2018. However, HB Reavis is transforming whole area - only few weeks ago, it started to build Nivy Tower, another office highrise with 125 meters which is a part of the massive Stanica Nivy development. Few days ago it also released the renders of the exterior part of the temporary coach station as the new coach station will be a part of Stanica Nivy. After completion in 2020, temporary station should be replaced by another office developments, according to our information, designed by renowned Londonese studio AHMM. Concentration of London studios in such small area as the new Bratislava downtown is definitely unusual and it will change the image of the Slovak capital. 

(ag, foto: Fowner)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára