Ružinov report, 4/2017

Ružinov je vo všeobecnosti považovaný za jednu z najatraktívnejších lokalít na bývanie v meste a preto nie je prekvapením, že sa tu realizuje množstvo rezidenčných projektov. Na niektoré z nich sme sa boli pozrieť začiatkom apríla. 

CityPark Ružinov

Na jednom z väčších bratislavských projektov, pozostávajúcom z troch výškových budov, sa pracuje na finalizácii fasády veže B, kde sa zároveň nachádzajú už len tri nepredané byty a jeden apartmán, a postupne rastie aj veža C, kde developer Metrostav Slovakia taktiež hlási pomerne dobrú predajnosť. Pre developera sú to nepochybne skvelé správy, keďže CityPark je stíhaný zlou povesťou pôvodného projektu 3nity, čo sa však podarilo očividne prekonať. Veža B by mala byť dokončená už v lete tohto roka, veža C a celý projekt na jeseň 2018. Oblasť administratívneho charakteru tak výraznejšie doplní bývanie, ako aj služby v parteri či zelené exteriérové plochy. 


Zdroj / Source: Metrostav Slovakia

Jarabinky

V dotyku so CityParkom je už vo výstavbe aj projekt Jarabinky, ktorý mal mierne zdržanie kvôli námietkam občianskeho združenia Združenie domových samospráv. Každopádne však už teraz výstavba naplno prebieha, pričom sa doteraz práce zameriavali na úpravu pôvodného staveniska, keďže aj Jarabinky sa pôvodne spustili ešte pred krízou. Aktuálne sú v predaji prvé dve fázy projektu, spolu s treťou fázou bude celkovo v ponuke 372 bytov a 13 apartmánov. Developer Sibareal očakáva dokončenie prvých dvoch fáz na jeseň 2018, tretia fáza by mala byť hotová v zime 2018. Aj Jarabinky vnesú do územia nové funkcie a ďalšie služby vo forme vnútroblokovej pasáže, ktorá dodáva celému projektu mestskejší imidž. 
Zdroj / Source: Sibareal

Nuppu

Prvá etapa rezidenčného projektu od developera YIT Slovakia, ktorý vznikol prebratím a rebrandovaním predkrízového zámeru Bergamon, už začína získavať kontúry. Bytový dom Lilja bude tvoriť prvú bytovku v rámci nového obytného súboru, kde by ich mohlo vzniknúť ešte ďalších jedenásť, počet bytov by mal dosiahnuť približne 800. V prvom dome sa bude nachádzať 106 bytov, dostupných je ešte dvadsať z nich. Kolaudácia sa očakáva v decembri tohto roku. Vzhľadom na blížiaci sa termín dokončenia hrubej stavby, pripravuje developer deň otvorených dverí na stavbe, ktorý by sa mal konať 22.4.2017.Zdroj / Source: YIT Slovakia

Pari 

V Ružinove YIT Slovakia aktuálne pracuje aj na ďalšom projekte, Pari, ktorý predstavuje prvú etapu premeny areálu Cvernovky na polyfunkčnú súčasť mesta. Pôvodný internát sa prestavuje na bytový dom, rekonštrukcia je už v plnom prúde, aj keď v tejto chvíli sa práce spomalili. Vzniknúť má 88 bytov, vzhľadom na vysoké cenovky je voľných ešte 39. Rekonštrukcia by mala byť dokončená v lete 2018. Kedy sa však naštartuje prestavba celého areálu Cvernovky, je zatiaľ otázne, keďže bude projekt nutné zosúladiť s územným plánom, čo môže trvať ešte dlhú dobu.


Zdroj / Source: YIT Slovakia

Treenium

Kontroverzný projekt Treenium od developera Greefin Group rastie a s napätím sa očakáva, na akej výške sa zastaví. Pôvodne mal mať zámer 9, neskôr až 18 podlaží, neskôr však vysvitlo, že na zvýšenie nemal developer nárok, o čo sa snaží až teraz, napriek tomu, že to prezentoval ako hotovú vec a podľa toho aj predával byty v projekte. Miestna samospráva však proti navýšeniu tvrdo bojuje. Treenium by tak malo zrejme malo ostať v menšej verzii so 47 bytmi. Aj v takomto prípade sa môže zachovať prezentovaná architektonická kvalita od ateliéru Cakov + partners a Treeniu ako takému to vôbec neublíži, práve naopak.


Zdroj / Source: Greefin Group

Bytové domy Mierová

Posledným projektom z tohto updatu sú bytové domy Mierová, ktoré sa nachádzajú na okraji mestskej časti pri hranici s mestskou časťou Vrakuňa. Neveľmi pôvabné bytové domy vznikajú v areáli staršej novostavby, ktorej obyvatelia proti projektu tvrdo protestovali, no bez úspechu. Na pozemku sú už teraz pred dokončením oba bytové domy so 61 bytmi. Voľná je ešte vyše polovica. Developer, spoločnosť Memento, s.r.o., tak má pred sebou ešte poriadnu výzvu, keďže mať taký veľký počet nepredaných bytov takmer pred dokončením stavby je v Bratislave pomerne nezvyčajné.Zdroj / Source: Memento, s.r.o.

Mapa / Map:

_______________________
In the beginning of April, we took a look at some of the residential projects in the borough of Ružinov which is one of the most popular residential districts in Bratislava. One of the largest developments is CityPark Ružinov, which is composed of three highrises. Tower B is almost finished, full completion is expected in the Summer, Tower C is rising and should be completed in Autumn 2018. So far, developer Metrostav Slovakia was able to sell most of the homes what is definitely a success. Next to CityPark, Jarabinky development is under construction as well, after some delay caused by the NIMBYs. Project with 385 homes by the developer Sibareal should be built in three stages, last one will be completed in Winter 2018. Meanwhile, first stage of Nuppu by YIT Slovakia is almost topped out. House Lilja contains 106 homes, whole development should include almost 700 more. This house should be finished by the end of year, on 4/22/2017, there will be an Open Day on the construction site. YIT Slovakia is also working on another project in Ružinov, on Pari which is a reconstrction of the old student halls onto apartment house with 88 homes. This project should be done by Summer 2018. Another rising building is the controversial project Treenium by Greefin Group where the developer wanted to increase the height of the building altough it seems that he won't get the approvals by the local government. Probably the smaller version with 47 homes will then rise on a site. The last project in our update are Apartment houses Mierová, not so pleasant buildings on the edge of the borough which are almost completed. The developer Memento, Inc. has still to sell more than half out of 61 homes what is quite a challenge. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára