Predaj druhej etapy Nuppu je spustený / Sale of homes in the second stage of Nuppu is launched

Developer YIT Slovakia spúšťa predaj bytov v druhej etape projektu Nuppu. Po prvom bytovom dome Lilja, ktorého výstavba je naplno rozbehnutá, tak pribudne v druhom dome Tulppaani (tulipán po fínsky) ďalších 106 bytov.

Druhá etapa bude po urbanistickej a architektonickej stránke takmer identická s prvou etapou, rozvíja teda načrtnutý koncept riadkovej zástavby pozostávajúci z dvoch radov 8-podlažných domov, ktoré v centrálnej časti zvierajú parkovo riešenú plochu. Byty v Tulppaani budú skôr menšie, výmery sú v intervale 37 až 88 metrov štvorcových, väčšina bytov bude dvojizbová. Priemerné ceny lavírujú okolo hodnoty 2,4-tisíca eur za meter štvorcový. V parteri vzniknú dva obchodné priestory orientované do parku, parkovanie bude riešené predovšetkým v podzemí, čiastočne aj na povrchu. V rámci centrálneho parku, ktorý bude mať dva hektáre, vznikne detské ihrisko, fitness prvky, športoviská, oddychové sedenia aj intenzívna zeleň. Developer tak využije skúsenosti, ktoré získal z podobných realizácii pri iných projektoch, napríklad Tammi Dúbravka. Za architektúrou parku by mal stáť ateliér úspešného záhradného architekta Eugena Guldana, projekt ako celok majú na starosti architekti z kancelárie Ateliér 3M, ktorí navrhovali už pôvodný projekt Bergamon, ktorý YIT prebralo. Developer má v tejto chvíli k dispozícii všetky povolenia, výstavba sa teda už čoskoro rozbehne. Dokončenie druhej etapy je plánované v októbri roku 2018. 

YIT však nezaháľa ani s prípravou ďalších fáz projektu, v tejto chvíli už žiada mestskú časť Ružinov o vydanie stavebného povolenia ku všetkým zvyšným budovám komplexu. v rámci ktorého vyrastie ešte trinásť ďalších objektov, vrátane bytových a apartmánových domov, ako aj kancelárskych budov. Už čoskoro tak na mieste niekdajšieho priemyselného areálu vyrastie celá nová štvrť. Je škoda, že YIT na riešenie územia nezorganizovalo architektonickú súťaž, ako sa zaviazalo po zorganizovaní súťaže na areál Cvernovky, napriek tomu ide o vítané oživenie spustnutej zóny, ktorá si podobnú intervenciu vyžadovala.

Poslednou novinkou je Deň otvorených dverí na projekte Nuppu - Lilja, ktorý YIT Slovakia organizuje už dnes, 22.4.2017. Ide tak o zaujímavú príležitosť vidieť počiatok výstavby novej štvrte, ako aj o možnosť získať informácie, ku ktorým je za iných okolností len veľmi náročné sa dostať. Ide o príťažlivú formu marketingu, ktorá sa pomaly dostáva do povedomia bratislavských developerov. 

Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia

Mapa / Map:


__________________________
Developer YIT Slovakia is launching sale of homes in the second stage of Nuppu development. By adding another house, named Tulppaani (tulip in Finnish), Nuppu will grow by 106 more homes. New stage is almost identical to the first one, it has eight floors and two retail units oriented to the new park. Size of homes will range from 37 to 88 sqm, most of them will be one-bedroom residences. The average price is around 2.4-thousands euros per sqm. New park will have 2 ha and it will contain several sporting and relax facilities, parking will be located mostly underground. Park will be designed by award-winning landscape architect Eugen Guldan, whole development by Ateliér 3M. Construction of the second stage of Nuppu will start in the following weeks, finishing is planned in 10/2018. However, developer is also working on obtaining all the approvals for the remaining parts of the development. Soon, a whole new city quarter will rise on a brownfield, and despite of not being as great as the plans for Cvernovka area, regeneration of this area is a very necessary intervention which will improve the general state of the local neighborhood.

As of today, on 4/22/2017, YIT Slovakia organizes an Open day on the construction site of Nuppu - Lilja. It is an interesting opportunity to see the birth of the new city quarter while it is still only a construction site. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Na realizacnych projektoch parku uz pracuje atelier krajinneho architekta Eugena Guldana. Vizualizacie uz demonstruju jeho navrh parku.

    OdpovedaťOdstrániť