Klingerka začala s predajom bytov / Klingerka has started with the sale of homes

Jeden z najväčších pripravovaných projektov v Bratislave, Klingerka od J&T Real Estate, začal s predajom bytov v rezidenčnej časti komplexu. Výstavba jednej z najvyšších budov v meste začne už na konci tohto roka.

Do predaja sa tak už dostalo všetkých 380 bytov. Dispozične ide o 2- až 4-izbové byty, najlacnejší byt aktuálne v ponuke má výmeru 51 metrov štvorcových + 6 metrov štvorcových balkónu a ponúka sa za takmer 140-tisíc eur. Najdrahší byt je rozsiahly 4-izbový byt na najvyššom, 36. podlaží, cena je vyše 600-tisíc. Cena za meter štvorcový teda začína okolo hodnoty 2200 eur na meter štvorcový, to sa však týka nižších podlaží, pri tých najvyšších sú ceny výrazne vyššie, to isté platí aj pre byty orientované na centrum oproti bytom orientovanom na priemyselnú zástavbu zóny Nivy. Štandard obytných jednotiek sa dá označiť za mierne nadpriemerný, kým pozitívnym krokom je napríklad využitie okien z hliníkových profilov, príprava pre exteriérové tienenie či stropné chladenie, developer sa podobne ako pri inom svojom projekte, Panorama City, rozhodol pre využitie sádrokartónových medzibytových priečok. Na Slovensku to je stále pomerne netradičné riešenie, ktoré síce urýchľuje a zlacňuje výstavbu, ale nepatrí k takým populárnym oproti klasickej tehle. V prípade Klingerky však ide o výrazný prvok, ktorý stlačil ceny bytov nižšie. To sa odráža na pomerne slušnom predaji, podľa oficiálnej stránky je už tretina bytov predaná. 

Čo sa týka ďalších častí projektu, kancelárska budova bude mať 12 podlaží, ponúkne asi 10 000 metrov štvorcových kancelárskej plochy a bude ašpirovať na udelenie certifikátu BREEAM Excellent. S rezidenčnou vežou budú prepojené spoločnou platformou s garážou so 600 parkovacími miestami, parkovacie miesta sa predávajú za takmer 20-tisíc eur. V parteri oboch domov budú obchodné prevádzky, vzniknúť má aj park o rozlohe 4-tisíc metrov štvorcových. Projekt bol dizajnovaný architektonickou kanceláriou GFI, dokončenie Klingerky sa očakáva na prelome rokov 2019 a 2020. 

Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map:

_______________________
Homes in one of the largest developments in Bratislava are already in sale. Developer J&T Real Estate is now selling all of the 380 homes in the future tower with 36 floors, of which construction will begin in the end of this year. The homes are ranging from one-bedroom to three-bedroom option, the price starts at 2.200 EUR per sqm and it differs, depending on height and orientation towards the city centre or Mlynské Nivy industrial area. The standard of residences is slightly above average and it reminds of Panorama City project by the same developer. By now, one third of homes is sold. As a part of Klingerka development, also a 12-floor tall office building with 10.000 sqm of GLA will be built, connected to the other tower by a parking base with 600 parking spots. Ground level will be used for retail, the towers will together create also a green space of 4.000 sqm. Project was designed by architecture office GFI, finishing of Klingerka is expected in 2019 / 2020. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

2 komentárov:

  1. Tento komentár bol odstránený autorom.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tiež som rozmýšlal, že zainvestujem do tohto komplexu.. Bol som však s dobrým kamošom, ktorý ma dosť pragmatickéa reálne názory.. Vraj má prisť do Lučenca investor, ktorý tam má vybudovať novú automobilku.. Vznikne tak množstvo nových pracovných miest, čo vyvolá aj tlak na zvýšenie cien nehnuteľností, nakoľko vzrastie dopyt po bytoch. Byty v Lučenci sú aktuálne za veľmi rozumné ceny, ja už som kúpil 2 dvojizbáky a rozmýšlam, že zoberiem aj jeden 3 izbák

    OdpovedaťOdstrániť