J&T Real Estate pripravuje pri letisku novú štvrť

Developer J&T Real Estate plánuje pri bratislavskom Letisku M.R. Štefánika postaviť stovky bytov. Rezidenčný zámer Bývanie Trnávka v rovnomennej časti Ružinova vyrastie na pozemku, ktorý developer v roku 2012 získal od bývalého primátora M. Ftáčnika výmenou za lúku Kráľova hora pri sídlisku Dlhé Diely. Okrem pozemku pri letisku získal investor aj pozemok pri električkovej trati v Petržalke, na ktorom v súčasnosti vyrastá rezidenčný projekt Fuxova. Spoločnosť bude svoj zámer developovať prostredníctvom účelovej spoločnosti Rosalin s.r.o..

Investícia je zo severu ohraničená diaľnicou D1 a diaľničným odpočívadlom, z juhu projekt ohraničuje Ivánska cesta vedúca na letisko, ktoré je v dotyku s projektom z východnej strany. Zámer počíta s tromi variantmi výstavby. V prvom variante by mal obytný komplex pozostávať z celkovo dvanásť objektov, v druhom variante sa počíta len s jedenástimi a v treťom sa počíta taktiež s jedenástimi objektmi, pričom jeden z objektov bude tvorený apartmánovým domom. Všetky objekty budú mať plochú strechu a sedem až osem nadzemných podlaží. Rovnako je rozdielne riešené aj parkovanie, zatiaľ čo prvý variant počíta s podzemným parkovaním pod štyrmi stavebnými objektmi, druhý variant počíta s podzemným parkovaním len pod dvoma budovami. Vo výsledku sa bude líšiť aj celkový počet parkovacích miest, ktorý by mal byť 1866, naproti tomu v druhom variante vznikne len 1 668 miest a v treťom len 1258.

Tretí variant, ktorý podľa navrhovateľa vychádza z hľadiska dopravnej zaťaženosti ako najrealizovateľnejší, by mal ponúknuť 928 bytov a 102 apartmánov, pričom dominantné by mali byť dvojizbové byty, ktorých by malo vzniknúť viac ako 700. Variant dva počíta s viac ako 1 200 bytovými jednotkami a najambicióznejší prvý variant s viac ako 1 300. Okrem bývania by mali vzniknúť aj priestory pre občiansku vybavenosť, tá by mala byť situovaná v parteri jednotlivých objektov, v ktorom by zároveň mala byť umiestnená aj materská škôlka. 

Urbanizmus zámeru je riešený formou riadkovej zástavby, pričom v strede komplexu dvanástich, resp. jedenástich budov sa bude nachádzať voľne prístupný park. Projekt bude určený skôr pre menej náročnú klientelu, čomu nasvedčuje aj jeho lokalita, architektúra, ako aj rada ďalších aspektov dôležitých pre kvalitné bývanie. Predpokladaný termín začatia výstavby investičného zámeru je október 2019, termín ukončenia sa predpokladá na august 2021.

Zdroj: Rosalin s.r.o.

Zdroj: Rosalin s.r.o.

Zdroj: Rosalin s.r.o.
Variant 1. Zdroj: Rosalin s.r.o.

Variant 2. Zdroj: Rosalin s.r.o.

Mapa:


___________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára