Construction update: Panorama Business III, 26.4.2017

Výstavba kancelárskeho komplexu Panorama Business III opäť pokročila, aktuálne sa pracuje už na treťom nadzemnom podlaží a zreteľný je aj najvýraznejší prvok architektúry, piliere, ktoré podporia vyššiu časť budovy. Tá doplní sériu administratívnych centier v lokalite, ktoré vznikajú pod taktovkou developera J&T Real Estate. 

Panorama Business III má dosiahnuť výšku 15 nadzemných podlaží, poskytnúť 22.000 štvorcových metrov administratívnych plôch, 380 parkovacích miest v nadzemnej garáži a ašpirovať na certifikát LEED Gold. V rámci tohto projektu by sa mala vybudovať aj nová cyklotrasa, ktorá prepojí Košickú ulicu s nábrežnou cyklotrasou. Architektúra budovy je výsledkom práce štúdia GFI, ktoré stojí aj za návrhom Panorama Business II, Klingerky aj druhej fázy Eurovey. Výstavba by sa mala ukončiť počas prvého polroka roku 2018.

Medzičasom sa vyjasňujú aj predstavy o ďalšom smerovaní okolia Panorama Business III, konkrétne sídla tlačiarne Versus. Podľa vizualizácií, ktoré sa prezentujú v rámci iných projektov (napríklad Klingerka či Nové Lido), na mieste Versus-u by mala vzniknúť budova s približne 15-timi podlažiami, rovnobežná s Košickou ulicou a vysoko pravdepodobne s kancelárskou funkciou. Medzi týmto novým komplexom a Tower 115 vznikne verejné priestranstvo v podobe menšieho námestia. Ďalšie detaily ani dátumy realizácie zatiaľ nie sú známe, hoci sa dá predpokladať, že developer sa do projektu pustí po dokončení rozbehnutých zámerov v oblasti, kam patrí okrem budov Panorama Business aj polyfunkčný objekt Triangel
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map:

___________________________
Construction od Panorama Business III office complex progressed again, now the third floor is under construction and also the most visible piece of architecural design of the building - pillars holding the taller part of the complex - is noticeable. Business center by J&T Real Estate will offer 22.000 sqm of GLA, 380 parking spots and it will aspire on LEED Gold certificate. The new bikeway should be constructed as well, linking Košická st. with riverfront. A building designed by GFI will be finished in the first half of 2018. The probable future of the building next to Panorama Business where Versus printing center is now located is becoming more clear, as the renders published as a part of other project marketing (e.g. Klingerka or Nové Lido) show an apparently office building with 15 floors, lying between Košická st. and Tower 115. No more details are known so far. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára