Archtung pripravuje premietanie filmu Štvorec vs. Kruh - Ivan Matušík

Občianske združenie Archtung, ktoré sa venuje popularizovaniu architektúry a jej prepájaniu so širokou verejnosťou, pripravuje ďalšie podujatie - premietanie filmu Štvorec vs Kruh, ktorý vznikol v rámci série Ikony o najvýznamnejších slovenských architektoch druhej polovice 20. storočia. 

Prezentácia webdokumentu Ikony, sprevádzaná premietaním filmu Štvorec vs. Kruh sa uskutoční v utorok, 2. mája 2017 o 19.00 sa v priestoroch Luna Baru na Kamennom námestí v Bratislave. Symbolicky, v interiéri, ktorý sám navrhoval, bude predstavený architekt Ivan Matušík - ústredná postava filmu Štvorec vs. Kruh. Interaktívny webdokument verejnosti priblíži päť významných Matušíkových stavieb, a to pomocou dobových i súčasných fotografií, kresieb, sprievodných textov a hudby. Viaceré zo zobrazených materiálov budú verejnosti ukázané vôbec po prvýkrát. 

Ikony sú portrétom architekta a ponúkajú neopakovateľnú možnosť priblížiť sa k významným slovenským architektom prostredníctvom ich vlastných výpovedí a materiálov. Zámerom dokumentu nie je vytvorenie kultu osobnosti, ale kritické zhodnotenie prínosu jednej generácie architektov pre prostredie, v ktorom žijeme.

Zdroj / Source: Archtung

Mapa / Map: 

_________________________
Civic organisation Archtung has prepared another event, screening of the documentary Štvorec vs. Kruh, which is a part of Ikony series about the most important Slovak architects of the second half of 20th Century. Štvorec vs. Kruh is about Ivan Matušík who designed many famous landmarks in Bratislava and Slovakia and sceening will be located, symbolically, in one of the interiors of his own design. It will happen in the 2nd of May 2017 at 19:00 in Luna Bar on Kamenné square. Many of the materials will be presented for the very first time. 

(ag, Archtung)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára