Retail zónu v Boroch doplní KIKA

Penta Investments získala v Boroch ďalšieho klienta, do retailového parku mieri dom s nábytkom KIKA. Predajca nábytku a bytových doplnkov tak otvorí už svoju druhú prevádzku v Bratislave a piatu na Slovensku.

Výstavba novej prevádzky by sa mala začať po získaní všetkých povolení, v súčasnosti sa projekt nachádza na posudzovaní vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA. Zámer by mal vyrásť na pozemku s rozlohou viac ako 18 000 metrov štvorcových a svojim budúcim zákazníkom ponúkne predajné priestory na ploche 10 000 metrov štvorcových. „Považujeme Bory Retail Zone za kľúčový nákupný uzol pre významnú časť obyvateľov Bratislavy a jej okolia. Preto je dôležité poskytnúť návštevníkom zóny širokú ponuku kvalitného nábytku a bytových doplnkov. Obchodný dom KIKA sa tak stane prirodzenou súčasťou komerčnej zóny na Boroch. Nevieme si predstaviť, že by sme chýbali vo vybranej spoločnosti ďalších retailových hráčov, ktorí už v zóne pôsobia alebo v blízkej dobe otvoria svoje prevádzky,“ hovorí Jakub Střeštík, generálny riaditeľ spoločnosti KIKA Nábytok pre Českú republiku a Slovensko.

Nová prevádzka nábytkárskeho domu KIKA tak v retailovom parku Bory doplní existujúce prevádzky Metro, Hornbach, Merkury Market, Decathlon či čerpaciu stanicu Shell. V budúcnosti túto zónu doplnia ešte ďalšie značky, v príprave sú SIKO kúpeľne, BAU Holding či Kúpeľne Ptáček. V lokalite pribudnú aj showroomy dvoch predajcov automobilov. Prevádzku tu otvorí aj spoločnosť T.O.P. Auto Slovakia podnikateľa Petra Lukeša. T.O.P. Auto Slovakia je autorizovaný importér značiek Jaguár, Volvo, Land Rover a Range Rover, v Boroch ich bude predávať prostredníctvom predajcu T.O.P. Auto Bratislava. „Kúpili sme aj pozemok na bratislavských Boroch, kde plánujeme výstavbu predajne pre všetky značky, ktoré importujeme na Slovensko,“ vyjadril sa P. Lukeš pre Hospodárske noviny ešte v roku 2014. Okrem T.O.P. Auto chce v lokalite stavať aj Autopolis, ktorý  tu otvorí showroom juhokórejskej značky Hyundai.

Po dokončení by na sedemdesiat hektárovom pozemku retailovej zóny mohlo vzniknúť až 20 veľkokapacitných obchodných prevádzok s rozličnou ponukou tovarov a služieb. Retailový park je súčasťou projektu Bory a nachádza sa v blízkosti zjazdu z diaľnice D2 na Devínsku Novú Ves a Záhorskú Bystricu.

Retail Zóna Bory. Zdroj: Penta Investments
Mapa retailových prevádzok. Zdroj: Penta Investments

Mapa:

_________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára