Prvá etapa Pri Mýte je dokončená / First stage of Pri Mýte is finished

V týchto dňoch sa dokončuje prvá etapa rezidenčného projektu Pri Mýte, ktorý developuje spoločnosť Penta Investments. V lokalite neďaleko Račianskeho mýta rastie v riadkovej zástavbe komplexu deväť domov, z ktorých sú v procese kolaudácie prvé štyri. Boli sme sa na ne pozrieť a navštívili sme aj interiéry jedného z nich. 

Prvá fáza komplexu, štyri domy so siedmimi, resp. ôsmimi nadzemnými podlažiami a dvomi podzemnými, obsahuje 134 bytov, z ktorých sa predali všetky. Zákazníkov očividne presvedčila kombinácia ceny, lokality, dispozícii, štandardu a architektonického výrazu, za ktorým stojí slovinské štúdio Arhitektura Krušec, vlastných architektov mali aj exteriérové priestory (AKKA), slovenským partnerom bolo ďalšie prestížne štúdio Vallo Sadovsky Architects. Aktuálne sa dokončuje ešte päť domov s ďalšími 285 bytmi, pri ktorých je taktiež hlásená dobrá predajnosť. Táto časť projektu by mala byť dokončená ešte tento rok, kolaudovať sa bude na jeseň. V procese získavania potrebných povolení je idea premeny pôvodne plánovaného garážového domu zarovno s Račianskou ulicou na bytový dom.
Pocity z našej návštevy možno označiť ako veľmi pozitívne. Aj keď by bola azda prijateľnejšia bloková štruktúra obytného súboru, v kontexte okolia, kde sú výraznými vstupmi do územia riadková zástavba Unitas-u a sídliska Februárka, je nadviazanie na dané vzory v prípade projektu Pri Mýte v poriadku. Dané členenie umožnilo vytvoriť veľkorysé otvorené vonkajšie priestory, na ktorých sa aktuálne finišuje, a ideálne preslnenie bytov, ktoré je v prípade potreby možné odľahčiť paravánmi, ktoré sú vysokej kvality. To isté možno povedať o fasáde, kde sa stavebník snažil o čo najlepší výsledok, čo spôsobilo aj mierne zdržanie projektu, no vo výsledku tak vzniklo mimoriadne decentné architektonické dielo. Najsilnejším prvkom sú však dispozície jednotlivých bytov, pričom najmä dvojizbový byt, ktorý sme mali možnosť navštíviť, bol riešený mimoriadne dobre. K pozitívnemu dojmu prispieva aj riešenie garáže, ktorá bude v budúcnosti prepojená na druhom podzemnom podlaží pod celým komplexom. Architekti zo všetkých zúčastnených štúdii prísne dozerali nad celým procesom výstavby. 


Vo výsledku tak dostali zákazníci veľmi solídny produkt, ktorý pozitívne prispeje k ďalšiemu rozvoju lokality. Niektoré z týchto dôsledkov už cítiť - v súčasnosti prebieha čiastočná rekonštrukcia industriálneho objektu v blízkosti, kde by mala sídliť gastronomická prevádzka, ďalšie úpravy okolia sa očakávajú aj v budúcnosti. V dotyku s Pri Mýte rastie aj ďalší projekt, Urban Residence, ktorý taktiež rýchlo postupuje. Spoločne tak tieto dva projekty premenia túto časť mesta na veľmi príjemné miesto pre život.

Výhľady na komplex / Pri Mýte views
Výhľady na mesto / City views:
Vizualizácia / Render:
Zdroj / Source: Penta Investments

Mapa / Map:

__________________________
Final finishing works are being made on the first stage of Pri Mýte residential development. Four houses out of nine with 134 homes are completed, five more with 285 homes will be delivered by Autumn 2017. For the developer Penta Investments, this project is a success as almost all of the homes are sold, thanks to the combination of price, location and high standard of architecture and materials. Pri Mýte was designed by Arhitektura Krušec together with AKKA (exterior architects) and Slovak partners from Vallo Sadovsky Architects. After our visit, we must agree that Pri Mýte is a great development which will improve that state of the area and life of the local communuty. Together with the neighboring development Urban Residence which is under construction as well, this part of the city will change onto great modern residential neigborhood. 

Za možnosť návštevy projektu Pri Mýte ďakujeme spoločnosti Penta Investments

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára