Pri zimáku pribudne rezidenčný Zimák

Pri Zimnom štadióne Ondreja Nepelu na rohu ulíc Pri starej prachárni a Kalinčiakovej pribudne konverziou administratívnej budovy na rezidenčnú, 57 bytových jednotiek. Konverzie nevyužívaných objektov v Bratislava YIMBY veľmi vítame, hlavne ak sa jedná o transformáciu na byty, čo je v meste s tak silným dopytom viac ako žiaduce kvôli udržaniu dostupnosti bývania. 

Za transformáciou objektu stojí architekt Karol Kállay ml., ktorý sa podpísal aj pod architektúru neďalekého Národného futbalového štadióna. Investorom prestavby je NAKA s.r.o., jej spoločníkom je podľa obchodného registra aj samotný architekt Kállay. 57-bytový projekt predáva realitná kancelária Rivers Real Estate, byty sú v ponuke od 98 540 eur, resp. 2 545 eur na meter štvorcový, čo je z pohľadu jednotkovej ceny bratislavský priemer pri novostavbách. Podľa predajcu projektu je o byty v Zimáku záujem; "Od spustenia predaja pred dvoma týždňami evidujeme aktuálne cca 40% predpredaj, vysoký záujem je spôsobený veľmi dobrou lokalitou a vysokým štandardom vnútorného vybavenia bytov, ktoré je v cene," zhodnotil vysoký dopyt po bytoch v projekte CEO predajcu P. Mriňák. K bytom je možné dokúpiť aj pivničnú kobku či parkovacie miesto. V projekte pribudne celkovo 60 státí, pričom cena jedného miesta sa pohybuje od 10 000 do 17 500 eur s DPH, v závislosti od toho, či sa jedná o vonkajšie alebo garážové státie.

Aktuálne už na projekte prebiehajú búracie práce, budúci mesiac nastúpi stavebná firma, ktorá by mala rekonštrukciu objektu ukončiť ešte koncom tohto roka. Projekt tak predstavuje prestavbu a nadstavbu existujúcej administratívnej budovy, po dokončení vznikne rezidenčný projekt s deviatimi nadzemnými podlažiami vrátane posledného ustúpeného. Za mierne negatívum v projekte vnímame vybočenie projektu z uličnej čiary, čo je však spôsobené už spomínanou skutočnosťou, že sa jedná o prestavbu.

Zdroj: Zimák Rezidencie
Zdroj: Zimák Rezidencie
Zdroj: Zimák Rezidencie
Zdroj: Zimák Rezidencie

Dispozičné riešenia bytov:
Zdroj: Zimák Rezidencie
Zdroj: Zimák Rezidencie
Zdroj: Zimák Rezidencie

 Mapa:


____________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára