Odhalené / Revealed: Klingerka

Po prvých informáciách už spred pár mesiacov a spustení stránky a reklamnej kampane, odhaľuje developer J&T Real Estate prvé finálne vizualizácie projektu Klingerka, ktorý čoskoro doplní panorámu Bratislavy a nového mestského downtownu. Developer zároveň oznámil aj skorý začiatok predaja bytov, a to počas apríla tohto roku.

Klingerka vznikne v (post)industriálnej zóne, ktorá nesie názov Klingerova kolónia po obytnej štvrti prináležiacej k niekdajšej továrni na spracovanie juty. V priestore medzi ulicami Prístavná, Plátenícka, Valchárska a Súkennícka vyrastie dvojica veží, z ktorých jedna bude mať 36 podlaží a druhá 12 podlaží, medzi ktorými bude trojpodlažná parkovacia podnož so 600 parkovacími miestami. Vyššia veža bude mať rezidenčnú funkciu a obsahovať bude 380 bytov, od dvojizbových po štvorizbové. Byty by sa mali predávať v štandarde v cene od 2 200 eur za meter štvorcový, a to aj vrátane DPH. Z pohľadu lokality teda ide o nízke ceny, po zarátaní štandardu (v ktorom by mali byť napríklad drevené parkety) a relatívne dobrých dispozícii mimoriadne nízke. Čo sa týka nižšej veže, táto bude mať administratívnu funkciu, obsahovať bude približne 10 000 metrov štvorcových kancelárskych plôch na prenájom a bude ašpirovať na udelenie certifikátu BREEAM Excellent. V zázemí komplexu developer plánuje zriadiť parčík so športoviskami a menšie námestie. Za dizajnom projektu stojí štúdio GFI, realizácia sa má spustiť na konci tohto roka, dokončená by mala byť na prelome rokov 2019 a 2020.

Klingerka bude ďalším výškovým komplexom, ktorý doplní vznikajúci bratislavský downtown. Spomedzi ostatných veží sa vymedzí svojou hmotou - vďaka kombinácii výšky 115 metrov (v čase dokončenia to bude pravdepodobne druhá najvyššia budova Bratislavy po Nivy Tower) a šírky vyše 65 metrov pôjde o jednu z vizuálne najmohutnejších budov v meste. Hoci sa vizualizácie umne snažia tento fakt zakryť (podobný prípad ako petržalský projekt Fuxova taktiež od JTRE), vplyv na bratislavskú panorámu bude zásadný. Budovy okrem toho, na základe zverejnených materiálov, nebudú vynikať ani mimoriadnou dizajnovou kvalitou. Napriek tomu, vďaka spojeniu nízkych cien v dôsledku úspor z rozsahu aj jednoduchších riešení, akým je napríklad nadzemná garáž, relatívne dobrých dispozícii a strategicky vynikajúcej polohy, bude projekt takmer určite úspešný. Komerčný úspech však nie je jediným meradlom kvality a pokiaľ chce developer uvažovať o pozitívnejšom obraze pred širokou verejnosťou, mal by v budúcnosti prehodnotiť realizáciu projektov v danej podobe.

Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map:

________________________
After the first information from few months ago, mixed-use project Klingerka by J&T Real Estate is presenting the final renders at last, as well as starting the sale of homes in April this year. Klingerka will consist of two towers, taller one with 36 floors and 380 homes and lower one with 12 floors and 10.000 sqm of office space. Towers will be connected by the parking base with three floors and 600 parking spots. Prices of the homes are starting at 2.200 euros per sqm what is, regarding the location on the edge of the new downtown, a relatively low price. Whole development will also include the green exterior space and a square. Designed by the studio GFI, start of the construction is expected at the end of this year and the end in late 2019 / early 2020. When finished, Klingerka with 115 metres might be the second tallest building in Bratislava (after Nivy Tower with 125 metres) and due to its monstruous size, it will have an enormous impact on Bratislava skyline. However, it will most problably be a succesful project so only time will tell if Klingerka will be an asset for Bratislava or not. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára