Nový projekt: Discovery Tower

V Bratislave pribúdajú nové projekty ako huby po daždi, čomu napomáhajú aj ešte stále nízke úrokové sadzby. Po reštarte rezidenčného projektu CityPark Ružinov s trojicou výškových budov (rebrandované Trinity) a nedávnej informácii o kúpe skladu na rohu Mlynských nív a Plynárenskej ulice Petrom Lukešom, majiteľom Immocapu so zámerom vybudovať kancelárie, mieri do lokality aj ďalší investor s projektom výškovej budovy Discovery Tower.

Spoločnosť CKM Reality s.r.o. plánuje na ulici Mlynské nivy vybudovať rezidenčnú výškovú budovu s 22 nadzemnými podlažiami a s výškou 77 metrov po atiku. Bývanie sa bude nachádzať od tretieho nadzemného podlažia až po najvyššie dvadsiate druhé, prvé nadzemné podlažie bude tvorené vstupom do objektu a druhé nadzemné podlažie bude určené službám. Veža bude ukončená ustúpeným podlažím určením pre technické vybavenie budovy. Investor v zámere vybudovať v oblasti developerský projekt počíta s dvom variantmi realizácie. Varianty sa odlišujú v počte parkovacích miest, ako aj ich riešení. V prvom variante sa počíta s dvoma podzemnými podlažiami, na ktorých by malo vzniknúť 266 parkovacích miest, v druhom variante sa počíta len so 199 parkovacími miestami, tie by sa mali nachádzať na -1pp, -1,5pp a na -2pp. Investícia vyrastie na pozemku vo výmere skoro 6-tisíc metrov štvorcových, pričom zastavaných bude len necelých 12% celkovej plochy. Budova bude do priestoru zasadená solitérovo, na vonkajších plochách sa vybuduje park a športoviská pre obyvateľov.

Projekt Discovery Tower bude situovaný na mieste niekdajšieho distribučného a skladového areálu závodu BAZ, ohraničenom výškovými budovami biznis centra Apollo II, bývalým sídlom spoločnosti Orange a už spomínanou skladovou halou na rohu Mlynských nív a Plynárenskej. Investor už disponuje búracím povolením na pozostatky areálu BAZ a celý zámer sa aktuálne nachádza na posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Začiatok výstavby odhaduje investor na september tohto roku, projekt by mal dokončiť v júni 2019.

Zdroj: CKM Reality s.r.o.

Situácia. Zdroj: CKM Reality s.r.o.

Situácia. Zdroj: CKM Reality s.r.o.

Variant 1. Zdroj: CKM Reality s.r.o.
Mapa:


___________________
(PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára