Kancelárie v Sky Parku sa odhaľujú / Sky Park offices are revealed

Práce na projekte Sky Park od developera Penta Investments naberajú na obrátkach, postupne sa pripravuje stavebná jama. Ako prvé sa realizujú tri rezidenčné veže, no stavebné povolenie a výstavba sa týka aj prvej administratívnej budovy, pričom Penta už ponúka priestory v budove na prenájom.

Kancelársky komplex pozostáva z dvoch častí, nižšej 8-podlažnej podnože a vyššej veže s 18 podlažiami, nad ktorými sa nachádza ešte jedno technologické. Budova bude obsahovať 27 688 metrov štvorcových kancelárskych plôch, parkovanie v počte 608 miest vznikne v troch podzemných podlažiach, ako aj na troch nadzemných v nižšej časti budovy priliehajúcej k juhovýchodnej hranici pozemku. Prízemie vo zvyšnej časti komplexu orientované do budúceho parku bude patriť retailu. Budova sama osebe nie je tak ako zvyšok areálu projektu SkyPark dizajnovaná štúdiom Zaha Hadid Architects, podľa našich informácii jej architektúru však spracovali nemeckí architekti so skúsenosťami v štúdiu výnimočnej britskej architektky, ktorá nás pred rokom náhle opustila. Slovenským partnerom je kancelária GFI. Dokončenie budovy sa očakáva v priebehu roku 2019.

Aj keď sa budova samotná výrazom líši od ostatných častí projektu Sky Park, vďaka inej výške (78,4 metra vs. 105 metrov pri rezidenčných vežiach a 116 metrov pri druhej administratíve) i architektúre dodá rastúcemu downtownu potrebnú variabilitu, čím nebude táto časť mesta pripomínať jednu vertikálnu stenu podobne vysokých a vyzerajúcich veží. Zároveň však veríme, že čoskoro sa developer rozhodne aj pre skorý začiatok výstavby druhej administratívnej veže, ktorá v najčistejšej forme reprezentuje rukopis Zahy Hadid. Detaily zostáva odhaliť aj k funkčnému využitiu zrekonštruovanej Jurkovičovej teplárne. Podľa našich informácii, Penta Investments momentálne zvažuje viacero variánt a definitívne oznámi svoje rozhodnutie v júni tohto roka. 

Zdroj / Source: Penta Investments via OfficeFinder.sk
Zdroj / Source: Penta Investments via OfficeFinder.sk
Zdroj / Source: Penta Investments via OfficeFinder.sk

Model kancelárskych veží / Model of the office towers:


Mapa / Map:

__________________________
Construction of Sky Park by Penta Investments continues and the construction pit is being prepared, mostly for the three residential towers. Meanwhile, as the approvals also apply for the first of the two office towers, developer has already started offering lease of space in it. It will be the lower tower comprising of 8-floor tall section and 18-floor tall section, containing 27.688 sqm of office space. Parking is located in three undergorund floors and some floors overgound totaling in 608 parking spots. The building was not designed directly by Zaha Hadid Architects as the rest of the development, however, according to our information, authors of the design have work experience with the studio of the great British architect who passed away a year ago. The local partner is GFI studio. Completion of the tower is expected in 2019. When finished, it will add a much-needed variability into the downtown which will be comprised of the towers with the same height and similar look. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára