Construction update: Urban Residence, 24.3.2017

Príjemný a mestsky pôsobiaci projekt Urban Residence napreduje. Na polyfunkčnom komplexe s prevahou bývania od developera Lucron Group sa momentálne realizuje prvé nadzemné podlažie prvého domu, ktorý sa nachádza najbližšie k Račianskej ulici. Okrem neho by mali vyrásť ešte ďalšie dva domy. 

Dom A, ktorý je vo výstavbe, pozostáva z dvoch sedempodlažných blokov (A1 a A2), v A1 sa bude nachádzať 108 apartmánov, v A2 102 jednotiek (76 bytov, 26 apartmánov). Výstavba A1 by mala byť dokončená v máji 2018, A2 o dva mesiace na to. Dom B, ktorý vznikne vo dvore a bude mať deväť podlaží, bude obsahovať 147 bytov, začiatok jeho výstavby je naplánovaný už na apríl, kolaudácia by mala prebehnúť v októbri 2018. Dom C bude tvoriť výškovú dominantu komplexu s trinástimi podlažiami, vyrastie v juhovýchodnej časti pozemku vo väzbe na Škultétyho ulicu a obsahovať bude 61 bytov a 20 apartmánov. Presný harmonogram ešte stanovený nie je. V parteri všetkých objektov je naplánovaná občianska vybavenosť, vo dvore vznikne otvorený vnútroblokový parčík, parkovanie je riešené prevažne v podzemí. Za architektúrou celého komplexu stojí štúdio Compass. 

Spoločne so susedným projektom Pri Mýte už čoskoro pretvoria oba zámery Račiansku v tomto úseku na skutočnú mestskú triedu. Ide do veľkej miery o príklady toho, ako by sa malo v Bratislave developovať aj v budúcnosti. 


Zdroj / Source: Lucron Group

Mapa / Map:

____________________________
A truly urban project called Urban Residence located on Račianska st. is advancing. First overground floor is now under construction on the first object, house A1, works also continue on house A2, both are due to mid-2018. Construction of another stage, house B, will start in April and it should be finished by October 2018, house C which is is the tallest part of the project with 13 floors does not have the time schedule revealed yet. Whole residential complex with retail on the ground floor will contain 438 homes. Urban Residence is developed by Lucron Group and designed by Compass Architekti and together with the neighboring project Pri Mýte it is an example how Bratislava should be developed in the future.  

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára