Čerešne pridávajú druhú etapu

Na Poliankach v Dúbravke pribudne druhá etapa rezidenčného projektu Čerešne. Čerešne 2 budú susediť s projektom Čerešne zo západnej strany, pričom sa celý zámer bude zvažovať po teréne smerom k futbalovému štadiónu ŠKP. Projekt tak nadviaže na svoju predošlú etapu, ktorá je už aktuálne vo výstavbe.

Developerský zámer od spoločnosti ITIS s.r.o., za ktorou stojí ITB Development, developer prvej etapy, a USB a.s., by po dostavbe mal ponúknuť 111 bytových jednotiek a 103 jednotiek na prechodné ubytovanie. Medzi bytovými jednotkami by mali prekvapivo dominovať väčšie 4-izbové byty, tých by v zámere malo byť až 59, 1-izbových bytov bude až 26, najväčšie byty však budú 5- a 6-izbové, tých bude dohromady osem. Investícia by mala pozostávať zo šiestich stavebných objektov, narozdiel od predošlej etapy však objekty nevytvoria blokovú štruktúru, ale riadkovú zástavbu. Objekty budú pokračovať v abecednom označení z prvej fázy (A až H), teda I, J, K, L, M a N, výškovo budú mať šesť až deväť nadzemných podlaží, najvyšší blok s označením N, ktorý bude aj najbližšie k spomínanému futbalovému štadiónu, bude mať až 17 nadzemných podlaží. Parter jednotlivých objektov bude rovnako ako v predošlej etape venovaný službám. K dispozícii bude viac ako 300 parkovacích miest, väčšina sa bude nachádzať v dvojpodlažnej podzemnej garáži, v tej bude situovaných až 239 státí.

Zámer by mal vyrásť na pozemku o výmere 1,4 hektára, pričom zastavať by sa malo viac ako 0,3 hektára. Pokračovanie projektu v jednej z developersky najaktívnejších mestských častí by sa malo dostať do výstavby už v marci budúceho roku, pričom ukončenie výstavby je naplánované do 36 mesiacov od začatia výstavby, teda do marca 2021.

Vizualizácia. Zdroj: EIA
Situácia. Zdroj: EIA
Mapa:

________________
PhD
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára