Výsledky architektonickej súťaže na Cvernovku budú prístupné v rámci výstavy pre verejnosť

Nedávno skončená súťaž na premenu areálu Cvernovka už pozná nejakú dobu svojich víťazov, no vďaka účasti mnohých popredných slovenských a českých ateliérov vzniklo mnoho návrhov, ktoré sú zaujímavé a podnetné. Aj z týchto dôvodov pripravuje developer a organizátor súťaže, YIT Slovakia, výstavu súťažných návrhov na novú podobu Cvernovky.

Urbanistické štúdie od desiatich renomovaných českých a slovenských ateliérov budú vystavené vo foyeri Fakulty architektúry STU v Bratislave od 21. februára do 10. marca 2017. Záujemcovia si ich budú môcť prezrieť v pracovných dňoch medzi 9,00 – 18,00 hod. V súvislosti s výstavou súťažných návrhov sa vo štvrtok 23. februárao 15:00 uskutoční aj prednáška víťazných návrhov za účasti ocenených ateliérov a zástupcov YIT, ktorí predstavia zámer a koncept celej súťaže. Tím z ateliéru Compass zároveň priblíži, ako víťazný návrh vznikal a čo ho inšpirovalo. Prednáška sa bude konať vo veľkej aule FA STU a je otvorená verejnosti.

Víťazný autorský tím podľa poroty priniesol jasné riešenie areálu v zmysle zadania, ale súčasne koncept, ktorý umožňuje ďalší rozvoj lokality. Návrh vyzdvihol pamiatkovo chránený objekt Pradiarne prostredníctvom nového verejného priestoru – námestia. V súčasnosti spoločnosť YIT Slovakia a ateliér Compass vedú rokovania smerujúce k dopracovaniu štúdie a spracovaniu dokumentácie pre územné rozhodnutie.

Viac o víťaznom návrhu si môžete prečítať v samostatnom článku


Mapa / Map:

______________________
Altough the competition for the regeneration of Cvernovka factory has already its winners for some time, thanks to the high quality of other competitors and their entries, developer YIT Slovakia decided to organize a public exhibition of all the proposals. Exhibition will be located in the foyer of Faculty of Architecture from 21st of February until 10th of March during the workdays from 9:00 until 18:00. In 23th of February at 15:00, there will be also a public lecture by the repesentatives of the developer and the winning and awarded achitects who will explain how their proposals were created.

Read more about the new Cvernovka.

(yit, ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára