Slnečnice sa rozrastú o ďalšiu etapu Zóny Viladomy / Another stage of Viladomy will rise in Slnečnice

Zóna Viladomy developera Cresco Group sa rozrastie o ďalšiu etapu nazvanú C4, ktorá je v poradí už štvrtou etapou tejto zóny. Etapa vyrastie na severe Zóny Viladomy, z juhu ju bude ohraničovať tretia etapa s taktiež rezidenčným charakterom, ktorej predaj začal developer už v závere minulého roka. Na severe by mala v budúcnosti vzniknúť zelená zóna určená pre rekreáciu a šport, severozápadná časť pozemku je ohraničená zónou Mesto a severovýchodná časť čističkou odpadových vôd.

Štvrtá etapa nesie rovnako ako aj zvyšok projektu rukopis architektov z kancelárie Compass. V rámci etapy by malo vyrásť päť rezidenčných budov, jedna s výškou šesť nadzemných podlaží a štyri so siedmimi nadzemnými podlažiami. Urbanisticky je zámer navrhnutý v kontexte predošlých etáp, čiže formou riadkovej zástavby s poloverejnými vnútornými dvormi, ale aj súkromnými záhradkami. Päť samostatne stojacich domov bude prepojených dvoma pešími pasážami na úrovni prvého nadzemného podlažia, ako aj podzemným podlažím, v ktorom bude situované parkovanie. Pribudnúť by malo až 538 parkovacích miest, pričom 292 z nich bude situovaných do spomínanej podzemnej garáže, zvyšok bude na povrchu. Prízemie bytoviek orientované do hlavnej ulice bude určené retailu, s výnimkou najzápadnejšieho domu, ktorý bude mať retail v rámci celého prízemia. Tento dom sa odlišuje aj v rozložení bytov, ktoré sa budú nachádzať od druhého nadzemného podlažia až po najvyššie šieste, pri ostatných to bude od prvého podlažia po siedme, teda vrátane prízemných bytov s predzáhradkami. Celkovo by malo pribudnúť 377 bytov a 5 apartmánov, odhaduje sa, že v lokalite pribudne zhruba 1 000 nových obyvateľov. Územím bude prechádzať aj hlavná cyklotrasa, spájajúca celé Slnečnice s dunajskou hrádzou.

Projekt má aktuálne vydané kladné stanovisko Magistrátu. Vydanie územného rozhodnutia sa predpokladá do konca roka, následne by mal developer požiadať príslušné úrady o vydanie stavebného povolenia. Výstavba by sa mala začať do dvoch rokov od vydania stavebného povolenia, pričom samotné ukončenie sa predpokladá do 36 mesiacov od začatia výstavby.

V súčasnosti developer odovzdáva obyvateľom byty v bytových domoch S7 a S8 (tvorené štvoricou bytových domov s dokopy 217 bytmi), ktoré Cresco skolaudovalo koncom novembra 2016. V rámci druhej etapy Zóny Viladomy sa taktiež začína s kolaudáciou dvojice domov S9, pri ktorých už developer podal návrh na začatie kolaudačného konania, obyvatelia by sa mali sťahovať približne v polovici tohto roku. Posledný dom S10 s obdĺžnikovým pôdorysom, ktorý je najbližšie k petržalskej hrádzi, by mal byť skolaudovaný v treťom kvartáli tohto roku. V Zóne Mesto sa v septembri 2016 dostal do predaja bytový dom A3 s celkovo 360 bytmi, aktuálne sú v Zóne Mesto vo výstavbe tri bloky a prvý bude hotový už na jar tohto roku. Už čoskoro by sa podľa našich informácii mali objaviť informácie aj o ďalších častiach zóny Mesto, vrátane území južne od nového centrálneho parku (dizajnovaného Laboratóriom Architektúry Krajiny - LABAK) a západne od budúcej električkovej trate. Po dokončení by v Slnečniciach s viac ako 5-tisíc novými bytmi malo bývať zhruba 9-tisíc obyvateľov.

Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Situácia v kontexte sídliska Petržalka. Zdroj / Source: Cresco Group
Komplexný pohľad na Slnečnice. Zdroj / Source: Cresco Group
4. etapa Zóny Viladomy v rámci projektu. Zdroj / Source: Cresco Group.
Zóna Viladomy. Zdroj / Source: Cresco Group

Mapa / Map:

___________________
Viladomy (Villas) district, a part of Slnečnice development, will grow as the developer Cresco Group adds another stage C4. This part of the project will be located between the third stage of the development and a green area where the recreational and sport facilities should be located in the future. Section C4 will consist of five houses, four of them will have seven floors, one will have six floors. Ground floor oriented to the street will contain retail units, the rest will be used as homes with 382 units for sale. The buildings will be connected by the underground parking and pedestrian passages on the ground floor, leading through the green areas between the houses. There will be also a bikeway linking all sections of Slnečnice to the biketrail on the river wall. C4 will be disgned, just like all other stages of Slnečnice, by Compass architecture office. This part of the development should be approved by the end of this year, after that the construction can begin. Meanwhile, construction of other parts of Slnečnice development continues, including all houses in Mesto (City) district with the first one of them to be finished in Spring this year. According to our information, some news about the other parts of City district should be revealed soon as well. 

(PhD, ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára