Odhalené / Revealed: Bytový dom Račianska

Už nejakú dobu možno pozorovať stavebné práce na staršom dome na Račianskej ulici 20. Čoskoro sa zanedbaná budova premení na elegantný objekt so stručným názvom Bytový dom Račianska. 

Za rekonštrukciou objektu by mala stáť spoločnosť Lofty Kominárska, s.r.o., ktorá si na prestavbu a zásadný redizajn budovy prizvala poprednú slovenskú architektonickú kanceláriu GutGut. Silný autorský rukopis tohto ateliéru je na projekte dobre viditeľný - pôvodný výzor sa výrazne zmení a budova dostane mestskejší, ale aj viac "industriálny" charakter. Pribudnúť by mala nadstavba, v sedempodlažnom objekte vznikne 26 bytov na predaj, ďalšie dve exkluzívne štvorizbové rezidencie sa budú nachádzať v nadstavbe, tieto však v ponuke nie sú. Ponúkané sú tak jedno- až trojizbové byty, cena za štvorcový meter lavíruje na úrovni okolo 2000 eur, čo je menej, ako pri blízkych projektoch, ako sú Blumental, Pri Mýte alebo Stein2, hoci ide o novostavby. BD Račianska sa snaží využívať výhody starej budovy a špeciálne inzeruje pôvodné prvky, ktorými sú vysoké stropy či tehlová konštrukcia budovy. Klienti reagujú očividne pozitívne, ako voľná je deklarovaná ešte tretina bytov. Dokončenie a odovzdávanie bytov developer očakáva na jeseň tohto roku.

Zverenie rekonštrukcie tak kvalitnému ateliéru, akým GutGut nepochybne je, môže byť každopádne zárukou toho, že realizácia bude kvalitná a Račianska ulica tak ožije i opeknie. Aj keď budove bude chýbať využiteľný parter, stále pôjde o veľmi mestsky pôsobiaci dom. Je pozitívom, že developer berie svoju úlohu vážne a podľa všetkého neplánuje zostať len pri tejto budove - už dávnejšie bol avizovaný zámer rekonštrukcie susedného nárožného priemyselného objektu, ktorý by sa mal premeniť na projekt atraktívneho loftového bývania s rovnakým názvom ako je meno developera - Lofty Kominárska. Hoci pôvodne chcel developer začať práve touto rekonštrukciou, zdá sa, že tento projekt si ešte nejakú dobu počká. V prípade realizácie to však bude ďalší plusový bod pre Račiansku ulicu, meniacu sa na skutočný mestský bulvár, ako aj pre bratislavský industriál, ktorý si bude môcť pripísať ďalší zachránený objekt. 

Zdroj / Source: BD Račianska
Zdroj / Source: BD Račianska
Zdroj / Source: BD Račianska

Pôvodný stav / Original look:Mapa / Map:

_______________________
Reconstruction works are visible on the building on Račianska st. No. 20 for some time already. An old rundown object is changing onto an elegant urban apartment house. The developer Lofty Kominárska ltd. hired a top-notch Slovak architecture office, GutGut, to redesign the building and add one more floor. Bytový dom Račianska will contain 26 homes for sale plus two exclusive rooftop residences. Combination of location, price, architecture and "industrial vibe" results in a rather good sale as there is only one third of the homes left for sale at the moment. Reconstruction should be finished by Autumn 2017. It seems that the development company is a responsible one - not only that it hired the respected architecture office, it is also known for sime time that it plans to reconstruct the neighboring industrial building onto another residential complex - Lofty Kominárska. If that would happen, Račianska st. will remind of the modern boulevard even more and Bratislava will get another saved industrial building. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára