Ďalší projekt na Kolibe / Another project on Koliba hill: Na Varte

Na prudko sa rozvíjajúcej Kolibe pribúda ďalší projekt - na ulici s rovnakým názvom sa realizuje obytný súbor Na Varte, ktorý vyplní náročný pozemok medzi ulicou a oporným múrom vyššie položeného rezidenčného komplexu. 

Na Varte, za ktorým stojí skúsený developer ICT Istroconti (ktorý už v blízkosti realizoval projekty Zlatá Noha Podkolibská či CEZAARom ocenený Koliba Minergo), pozostáva zo šiestich bytových domov a ďalšej budovy, ktorej využitie ešte nie je upresnené, ale uvažuje sa o rezidenčnej funkcii či o občianskej vybavenosti. Každý z bytových domov obsahuje tri byty, pričom jeden pripadá na celé podlažie. Napriek náročným podmienkam sa podarilo s výnimkou dvoch bytov navrhnúť ku každému bytu aj vonkajšiu terasu so zelenou plochou. Byty sú dvoj- až štvorizbové, najväčší počet (13) však tvoria trojizbové byty. Projekt je nadštandardný, čo dokladujú aj ceny, najlacnejší byt stojí 211-tisíc eur, developer ponúka aj možnosť odkúpiť celý dom, celkovo sa predaj spustil len v posledných dňoch. Parkovanie je riešené z väčšej časti v podzemí. Architektúru spracovala kvalitná architektonická kancelária Hantabal architekti, ktorá stojí aj za ostatnými dvoma projektami developera na Kolibe. Na Varte je už v realizácii, dokončený by mal byť približne v júni 2018. 

Hoci sa na vývoj na Kolibe dá pozerať rozličnými spôsobmi, každopádne platí, že daný priestor, v ktorom projekt Na Varte vzniká, sa už nedal využiť žiadnym rozumnejším spôsobom. Potenciál pre vytvorenie pobytových priestorov tu bol minimálny a to isté platí vysoko pravdepodobne aj v prípade umiestnenia iných funkcií. Vďaka skúseným architektom sa však podarilo navrhnúť obytný súbor, ktorý dokáže z nevýhody urobiť výhodu. V prípade, že sa vybuduje chodník na ulici Na varte a zriadi sa aj nejaká občianska vybavenosť (škôlka alebo zdravotné stredisko), bude projekt dokonca určitým prínosom pre svoje okolie. 

Zdroj / Source: ICT Istroconti
Zdroj / Source: ICT Istroconti
Zdroj / Source: ICT Istroconti
Zdroj / Source: ICT Istroconti
Zdroj / Source: ICT Istroconti

Mapa / Map: 


__________________________
Another project is under construction on a rapidly changing Koliba hill - on the street Na varte, residential development of the same name by ICT Istroconti will fill an empty plot located between the lane and the wall of the neighbouring residential complex. Na Varte will be an upscale project consisting of six houses with residential function and one building which might serve for the public use (as medicine center or kindergarten) Each house will contain three homes, one per each floor. Experienced architects from Hantabal Architekti studio were able to create a private garden almost in every home, even in tough conditions of the existing plot. Start of sale started just recently, completion of the project is expected in June 2018. When finished, it will be a good addition to the area which could be hardly used any other way.  

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára