Construction update: Oppidum, 7.2.2017

Upravené o 12:15

Od začiatku jesene, kedy sme z realizácie polyfunkčného komplexu Oppidum v Podunajských Biskupiciach priniesli posledný update, výstavba mimoriadne pokročila. Oba objekty tvoriace projekt už takmer vyzerali, že dosiahli alebo dosiahnu hrubú stavbu, developer Oppidum, s.r.o. však pripravuje zmeny. 

Menší s tromi podlažiami obsahuje 22 bytov a väčší s desiatimi nadzemnými podlažiami ďalších 111 bytov. V januári predložil stavebník žiadosť o zmenu stavby pred dokončením, ktorého súčasťou bude navýšenie obidvoch budov a zvýšenie počtu bytov. Nižšia budova bude mať 5 podlaží a bude obsahovať 34 bytových jednotiek, v prípade vyššej sa o dve podlažia navýši severná časť budovy, počet bytov dosiahne 131, namiesto pôvodných 111. Dokopy je podľa oficiálnej stránky voľných ešte 51 bytov a apartmánov, a to aj napriek cene, ktorá je deklarovaná ako jedna z najnižších v Bratislave. Oba objekty sú založené nad podzemným parkovaním, priestor medzi oboma budovami bude využitý pre zazelenený vnútroblok a v prízemí mohutnejšej budovy vzniknú obchodné jednotky na predaj (medzičasom sú už všetky predané). Výstavba sa má dokončiť do októbra 2017.

Už teraz Oppidum zásadne mení mierku, ale aj zažitý charakter územia. Ucelenému výzoru lokality však bráni nielen blízky supermarket Billa, kde si vieme predstaviť skôr ďalší polyfunkčný objekt s bývaním (príp. kanceláriami) a supermarketom a občianskou vybavenosťou v parteri, ale aj meniareň na Kazanskej ulici, patriaca Hlavnému mestu. Vzhľadom na danú funkciu je však zánik tejto budovy v blízkej dobe nereálny.Zdroj / Source: Oppidum, s.r.o.

Mapa / Map:

__________________________
Since the last update, Oppidum development has visibly changed. Mostly residential project consisting of two buildings, a smaller one with five floors and 36 homes and a larger one with ten floors and 131 homes, is about to be topped out soon, after the changes to the original project. At the moment, 51 homes are still for sale, although the project being one of the cheapest in Bratislava according to the official website. The buildings are standing on an underground garage, the courtyard between them will be used as a green social space and the ground floor of the larger building will contain some retail units (all of them are already sold). Construction should be finished by October 2017, the developer is Oppidum, s.r.o. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
  Blogger koemntár
  Facebook komentár

3 komentárov:

 1. Som zvedavý kto bude dobrovoľne bývať v dome Oppachum na prvom poschodí, dva metre pred oknom bude mať stenu trolejbusovej meniarne. Ktokoľvek tento dom navrhoval, očividne nemal potuchy, kde to bude stáť.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ta meniareň sa týka asi iba pár bytov. Podstatné je, že tam konečne niečo stavajú. Asi to nebude estetický skvost (najkrajšia bytovka na Kazanskej bude Mendelsohn), ale aspoň to vylepší "societu" okolia. A keď tam bude 165 bytov namiesto 133, tak ešte lepšie. Už len zbúrať Pentagon a bude to OK. Teda, zišiel by sa tam aj nejaký admin. Vedel by som si predstaviť budovu diagonálne cez križovatku oproti Oppidum. Je tam dosť priestoru a netienilo by to bytovkám. Ale to by chcelo zabezpečiť parkovanie (napr. parkovací dom pri pošte).

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nevravím, že to bude problém pre veľa ľudí, no ak sa nenájde blázon, ktorý chce mať pred oknom stenu, tak ten byt zostane prázdny.
  Zbúranie Pentagonu by nikomu nepomohlo. Problémový obyvatelia by sa presťahovali inam. Treba tam spraviť riadnu policajnú akciu a vysťahovať všetkých , čo tam robia problémy. Ten panelák by sa ešte dal celkom pekne zrekonštruovať.

  OdpovedaťOdstrániť