Construction update: Dúbravy, 31.1.2017

V Dúbravke, v tesnej blízkosti rozostavaného projektu Tammi, sa naplno rozbehla výstavba ďalšieho rezidenčného komplexu, ktorý nesie názov Dúbravy. Tento projekt realizuje spoločnosť Corwin Capital.

Dúbravy pozostávajú z ôsmich bytových domov, ktoré spoločne vytvárajú akýsi blok s vnútorným dvorom, kde sú lokalizované komunitné priestory. Byty sú 1-izbové až 4-izbové, celkovo ich je až 268. Parkovanie je riešené v podzemí i na povrchu, občianska vybavenosť sa však s ohľadom na blízke nákupné centrum Dubrawa či Bory Mall realizovať nebude. Byty patria v rámci Bratislavy relatívne k dostupnejším, cena za štvorcový meter sa pohybuje okolo 2000-2100 eur. Aktuálne sa buduje prvá fáza so štyrmi domami a 133 bytmi, dokončená by mala byť do konca tohto roku, celý projekt by mal byť hotový v polovici roku 2018. Za architektúrou stojí kancelária MSArch. 

Hoci architekti priznávajú, že pri navrhovaní projektu uvažovali aj o dvojici blokových domov, nakoniec zvíťazila snaha obyvateľom dopriať viac zelene a štruktúru rozbili do podoby ôsmich bodových domov. Hoci sa tak možno skutočne podarilo zväčšiť výmeru zelených plôch, zároveň to umožnilo do veľkého bloku vpustiť dopravu a chránený priestor, určený pre socializáciu obyvateľov, tak zostane skôr ilúziou skrytou za parkujúcimi autami. Ide však presne o ten typ produktu, ktorý slovenský zákazník vyžaduje. Je na diskusiu, či takýto pohľad na miesto pre život nesúvisí s mnohými problémami, ktorým Bratislava čelí, či už je to nekvalitná zeleň, o ktorú sa mesto pre jej rozsah nevládze starať, cez mŕtvy parter, vyprázdnený konkurenciou nákupných centier, až po dopravné zápchy v dôsledku riedkej zástavby. 
Zdroj / Source: Corwin Capital

Mapa / Map:


___________________________
In the borough of Dúbravka, next to Tammi development, another residential complex is rising; Dúbravy by the developer Corwin Capital and designed by MSArch will have its first stage finished by the end of this year. Dúbravy consist of eight houses centered around the courtyard. In the first stage, 133 homes in four buildings are to be delivered, in the second which is due to mid-2018, 135 more homes should be built. Project contains homes ranging from studios to 3-bedroom units and it is one of the relatively more affordable residential developments in Bratislava. 

(ag, foto: Nino Belovič)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára