Výstavba 1. etapy Bory Bývanie odštartovala

V severozápadnom okraji mesta odštartovala výstavba prvej etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie, ktorého predaj zahájil developer Penta Investments ešte v lete minulého roku.

Bory Bývanie vyrastá hneď za nákupným centrom Bory Mall od rovnakého developera. Projekt pozostáva s celkovo 340 bytov, ktoré sú rozmiestnené v desiatich päťpodlažných bytovkách. V troch bytových domoch sa nachádza aj šieste ustúpené nadzemné podlažie s exkluzívnejšou ponukou bytov. Developer spustil predaj už v lete minulého roka v dvoch tranžiach, v týchto dňoch sa do predaja dostáva už aj druhá polovica bytov. Podľa aktuálneho cenníka je v ponuke voľných 70 bytových jednotiek. "V rámci 1. etapy projektu je len za obdobie 6 mesiacov už predaných viac ako 70% percent zo 170 ponúkaných bytov", potvrdzuje dobrú predajnosť hovorca developera Gabriel Tóth. Byty sú v ponuke od 75 tisíc EUR, jednoizbové sú už vypredané. Ku kúpe bytu je nutné si dokúpiť aj parkovacie miesto, v prípade kúpy štvorizbového bytu je potrebné si zakúpiť dve parkovacie miesta. Jedno vonkajšie státie stojí 4 000 EUR, vnútorné parkovacie miesto je v ponuke za 10 000 EUR. Celkovo pribudne 466 parkovacích miest. Prvá etapa projektu Bory Bývanie by mala byť skolaudovaná už v treťom kvartály budúceho roka, obyvatelia sa následne budú sťahovať už v štvrtom kvartály 2018. V rámci prvej etapy ide do výstavby deväť z desiatich bytových domov, ktoré už majú stavebné povolenie. "Desiaty bytový dom pôjde do výstavby dodatočne", konštatuje Gabriel Tóth.

Penta zároveň pripravuje aj druhú etapu projektu Bory Bývanie, tá by mala ponúknuť 287 bytových jednotiek, momentálne je však táto etapa len v štádiu priprav. V súčasnosti je projekt na posudzovaní vplyvov na životné prostredie (tzv. EIA). Predbežný termín jej spustenia je až v polovici budúceho roka.

1. etapa Bory Bývanie. Zdroj: Penta Investments
1. etapa Bory Bývanie. Zdroj: Penta Investments
1. etapa Bory Bývanie. Zdroj: Penta Investments

Mapa:


___________________
(PhD)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára