Tammi Dúbravka pridáva ďalšie fázy / Tammi Dúbravka is expanding

Developer YIT Slovakia naďalej rozširuje svoj projekt Tammi Dúbravka, ktorý postupne vyrastá na severnom okraji mestskej časti Dúbravka. Vo výstavbe je aktuálne tretia a štvrtá fáza obytného súboru, kde sa zároveň nedávno spustil predaj, najnovšie vizualizácie ukazujú už aj piatu etapu, ktorá vznikne na západnom okraji pozemku.

Tammi Dúbravka je prezentované ako nízkoenergetické bývanie s vysokými štandardmi a kvalitnými bytmi v poloprírodnej lokalite. Klienti očividne súhlasia, keďže prvú aj druhú etapu sa podarilo takmer kompletne vypredať a aj väčšina z 89 bytov v tretej etape je už predaná. Vo štvrtej by malo pribudnúť ďalších 77 a v piatej 128 bytov v dvoch objektoch. Táto piata etapa by mala ísť do výstavby v druhej polovici tohto roka. Podobne ako štvrtá časť Tammi, ani táto nebude obsahovať obchodné jednotky v parteri, čo je škoda najmä v prípade vyššieho, 14-podlažného objektu, nadväzujúceho na Saratovskú ulicu a ulicu Pri Hrubej lúke. Majitelia bytov však budú mať k dispozícii súkromnú dvoranu so zeleňou a detskými prvkami, ktorá sa bude nachádzať nad parkovacou platformou. Komunitné priestory s fitprvkami, ihriskom či grilom majú vzniknúť aj na severnej strane štvrtej etapy. Postupne sa tak formuje finálna tvár celého projektu Tammi Dúbravka. Tretia časť zámeru by mala mať hotovú hrubú stavbu už na jar tohto roku, štvrtá by mala nasledovať v lete, dokončené a pripravené k nasťahovaniu tak budú v januári, resp. na jar roku 2018. Po nich ešte pribudne zrejme definitívne posledná fáza projektu, ktorá by mala byť hotová v priebehu roka 2019.

Okolie Tammi patrí k najviac sa meniacim častiam Bratislavy. V ich tesnej blízkosti realizuje developer Corwin Capital svoj zámer Dúbravy, na neďalekej ulici Martina Granca sa pracuje na dokončovaní prvej časti Záhradných Víl od Archikódu a od toho istého developera štartuje aj prvá etapa projektu Pekná Vyhliadka na susednom pozemku (už čoskoro prinesieme ku všetkým projektom ďalšie updates). Ku skupine súkromných developerov sa okrem toho pridáva aj Mesto Bratislava, ktoré oznámilo svoj zámer postaviť 68 náhradných bytov pre reštituentov na ulici Pri Kríži. Podľa dosiaľ zverejnených materiálov bude projekt mesta exemplárnym príkladom mrhania mestského priestoru na zbytočnosti, akým je obrovské povrchové parkovisko alebo park vedľa lesa, z ktorého bude nakoniec najviac profitovať vedľa budujúci developer, vysoko pravdepodobne bude na nízkej úrovni aj architektúra objektu. Napriek tomu, ak chce mesto zásadne zvýšiť kvalitu života, ponuka dostupného bývania pre široké skupiny obyvateľstva bude potrebná. Treba tak dúfať, že sa mesto nezastaví len pri náhradných bytoch.

Construction update (21.1.2017):Štvrtá fáza Tammi Dúbravka / Fourth stage of Tammi Dúbravka:
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.

Celkový pohľad s piatou fázou / Overall view with the fifth stage:
Zdroj / Source: YIT Slovakia, a.s.

Mapa / Map:

___________________________
Developer YIT Slovakia continues in expanding its project Tammi Dúbravka located in the borough of the same name (Dúbravka). At the moment, third and fourth stage is under construction, fourth has started the sale of homes and first details are revealed abouth the fifth stage. It is a reaction on the success of the project, as basically all the homes in the first and second stage were sold, most of 89 homes in the third are sold as well. Fourth part of the development adds 77 more homes and the fifth will contain 128 homes in two buildings. Developer is trying to attract the customers not only by the price or ecological solutions, but also by creating community space next to the buildings. Such outdoor area will be located on the northern side of the fourth stage and in the private courtyard which will be a part of the fifth stage. Third and fourth part of Tammi Dúbravka will be delivered in the first half of 2018, the fifth (and probably the last), of which construction will start in the second half of 2017, should be finished in 2019. The area where Tammi is located is experiencing a massive real-estate boom. Other developments include Dúbravy by Corwin Capital and Záhradné Vily and Pekná Vyhliadka by Archikód. Also the City of Bratislava intends to build rental housing here altough the project doesn't seem to be that good, according to the presented materials

(ag, foto: Nino Belovič)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára