Sky Park je oficiálne vo výstavbe / Sky Park is officially under construction

Penta Investments, ktorá je investorom projektu Sky Park, začala v týchto dňoch výstavbu 1. etapy projektu od svetoznámej architektky Zahy Hadid. V rámci nej postaví 3 rezidenčné veže s viac ako 700 bytmi a 1100 parkovacími miestami. Dokončenie výstavby 1. etapy sa očakáva koncom roka 2019.

Autorkou projektu, ktorého súčasťou bude nový mestský park a tiež pamiatka Jurkovičovej teplárne, bola nedávno zosnulá a svetovo uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid. Jej koncept počíta s minimálnou zastavanou plochou a prinesie nový mestský park v centre Bratislavy s rozlohou viac ako 20-tisíc metrov štvorcových. Spolu s výstavbou projektu Sky Park je plánovaná aj rekonštrukcia fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. "Od spustenia predaja začiatkom decembra je o bývanie v Sky Park obrovský záujem, približne za mesiac je predaných už viac ako 240 bytov, teda takmer celá jedna veža. Do ponuky však dávame byty priebežne, teda aj kupujúci v ďalších fázach predaja majú možnosť vybrať si byt v preferovaných výmerách a dispozíciách,“ hovorí Michal Padych, Business Director pre rezidenčné nehnuteľnosti v Penta Investments. Aktuálne sú oslovovaní klienti, ktorí sa zaregistrovali na webe projektu v úvodnej kampani. 

„Keďže je Zaha Hadid známa organickou architektúrou a do najmenších podrobností prepracovaným konceptom, výstavba projektu Sky Park bude preto v Bratislave skutočným unikátom,“ hovorí Juraj Nevolník, Development Director v spoločnosti Penta Investments. „Kvalitatívny, materiálový a technologický nadštandard je pre nás v tomto projekte priorita,“ dodáva. V 2. etape Sky Park počíta Penta s dvoma administratívnymi budovami s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tisíc m2. Jedna z dvoch administratívnych veží už disponuje stavebným povolením.

Zdroj / Source: Penta Investments
Zdroj / Source: Penta Investments
Zdroj / Source: Penta Investments
Zdroj / Source: Penta Investments


Mapa / Map:

_________________________
Penta Investments, developer of Sky Park, has started the construction of the first stage of the project designed by the world-renowned architect Zaha Hadid. In this stage, three residential towers with more than 700 homes and 1.100 parking spots will be built. Another parts of the development will be a new urban park of 20.000 sqm and the reconstruction of the so-called Jurkovič heating plant, an industrial landmark. Developer has started the sale of homes already few weeks ago and since then, more than 240 homes were already sold. Penta intends to keep the high material and design standard, as planned by Zaha Hadid, Sky Park thus become a unique project for Bratislava. First stage should be completed in the end of 2019, in the second stage, two office towers should be built. One of them already has all the approvals.

(ag, Penta Investments) 
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára