Odhalené / Revealed: Stein2, II. fáza

Vďaka rýchlemu postupu na výstavbe polyfunkčného komplexu Stein2 sa obnovuje charakter Blumentálskej ulice, narušený po asanácii niekdajšieho pivovaru. Kým predtým však severnú stranu ulice tvorili s okolím nekomunikujúce budovy priemyselného podniku, dnes tu vzniká druhá fáza projektu, ktorý nepochybne prispeje k oživeniu celej lokality. 

Ako vidno v našom poslednom update, druhá fáza Steinu sa už blíži k dosiahnutiu plnej výšky a ukončeniu hrubej stavby. V 8-podlažnej budove vzniká 80 bytov, 18 apartmánov a 7 nebytových (obchodných) jednotiek. Hoci táto časť projektu je už dlhšie v predaji, až v poslednej dobe developer YIT Slovakia zverejnil vizualizácie zo strany Blumentálskej. Tie ukazujú, že tektonikou sa fasády komplexu priblížia k pôvodnému Steinu, ktorý čiastočne kopírujú aj materiálmi, použitými v parteri, inak sa využijú čoraz obľúbenejšie tehličkové fasády a dokonca aj kamenné, aspoň podľa vizualizácii. Využitím rozličných materiálov, tektoniky a živého parteru v kombinácii s bezpečnými chodníkmi a zachovaním stromoradia tak vzniká možnosť vytvorenia príjemného, mestského charakteru v tejto časti Blumentálskej ulice. Za architektúrou Steinu2 stojí architekt Ivan Kubík, kolaudácia druhej fázy je odhadovaná na marec 2018.

Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia
Zdroj / Source: YIT Slovakia

Mapa / Map:

___________________________
Due to quick construction of Stein2 development, Blumentálska st. is once again becoming a normal urban street. As seen in our last construction update, the second stage of the residential part of Stein2, developed by YIT Slovakia, is almost topped out. When finished, it will contain 98 homes and 7 retail units in a building with 8 floors. Altough the sale has started already some time ago, only recently we got the full-scale renders also from the streetside. They show that the architect Ivan Kubík was clearly inspired by the look of the former brewery. Thanks to the use of different materials, interesting and different façades, living street level, safe walkways and alley of trees, Blumentálska st. will definitely get a pleasant urban character. Second stage of Stein2 should be delivered by March 2018. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára