Dokončené / Finished: Miletičova 60

V podstate dokončený je ďalší projekt rekonštrukcie staršej administratívnej budovy na bytový komplex. Na Miletičovej ulici v blízkosti známeho trhoviska investor Profinex Holding finišuje práce na objekte, ktorý pomenoval podľa lokality Miletičova 60. 

Pôvodne desaťpodlažnú budovu, ktorá patrila rovnako ako v prípade iného podobného projektu, Apollis, Slovenskej sporiteľni, začal investor prebudovávať v roku 2015 a dokončenie pôvodne avizoval už na september 2016. Posledné kozmetické úpravy však prebiehajú doteraz. Spomedzi iných projektov zameraných na premenu starších objektov na nové využitie sa Miletičova 60 vymedzuje vyšším architektonickým aj materiálovým štandardom, čo sa odrazilo aj na relatívne vyšších cenovkách. Napriek tomu sa veľká väčšina zo 152 bytov, apartmánov či štúdii predala a v ponuke sú už len posledné jednotky. Developerovi sa podarilo predať aj takmer všetky luxusnejšie byty v dvoch nadstavaných podlažiach, celkovo je teda tento počin úspech. V ponuke sú podľa webovej stránky projektu však ešte stále aj obchodné priestory na prvom nadzemnom podlaží, hoci priamemu kontaktu s ulicou bráni platforma, v ktorej sa nachádza podzemné parkovisko. Pre parkovanie bude pravdepodobne využitá aj plocha, ktorá vznikla na streche platformy. 

Hoci má Miletičova 60 určité nedostatky, ktoré súvisia s jej pôvodnou funkciou, z ktorých najväčší je práve chýbajúci priamy prístup k parteru, celkovo ide o rekonštrukciu na vyššej úrovni, ako je v podobných prípadoch zvykom. Budova zásadne zmenila svoj charakter a teraz pôsobí v rámci okolitej zástavby sviežo a moderne. Pod architektúrou je podpísaná kancelária Bluhm Partner, ktorá stojí napríklad aj za projektom Petržalka City. Spoločnosti Profinex Holding sa tak podarilo príjemné dielo, ktoré môže byť inšpiráciou aj pre iných developerov. 

Zdroj / Source: Profinex Holding


Mapa / Map:

__________________________
Another project of rebuilding an older office complex onto apartment house is almost finished. Close to the famous marketplace, developer Profinex Holding is completing works on Miletičova 60 development. Revitalization of the originally 10-floor building started in 2015 and it was supposed to be done by September 2016. New version of Miletičova 60 contains 152 homes (most of them are sold) on 12 floors in total and some retail on the first floor. Parking is located in one underground floor and inside of the platform, which creates a barrier between the building and the street. However, despite this problem, which reflects the previous use, Miletičova 60 offers a higher level of design (authors are Bluhm Partner, architects of Petržalka City) and material standard as it is usual in this kind of projects and it has a fresh and modern look. Profinex Holding created a development which can be an example for other developers as well. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Pôvodne prezentovaný termín ukončenia bol Jún 2016. Je Marec 2017 a je to stále nedokončené

    OdpovedaťOdstrániť