Construction update: Záhradné Vily & Pekná Vyhliadka, 21.1.2017

Záhradné Vily a Pekná Vyhliadka sú ďalšie z rady projektov meniacich severný okraj Dúbravky. Oba rezidenčné developmenty pripravuje spoločnosť Archikód, prepojená s architektonickou kanceláriou Vavrica Architekti. 

Záhradné Vily pozostávajúce z troch viladomov majú už dokončenú prvú časť, v rámci ktorej vyrástli dva domy, obsahujúce 49 bytov. Spojenie architekta a developera sa odrazilo na dobrom štandarde exteriérového vzhľadu budovy, odozvu však našlo aj celkové riešenie bytov, keďže oba domy sú takmer kompletne vypredané. Na treťom dome s 27 bytmi sa momentálne buduje druhé nadzemné podlažie, dokončený by mal byť v decembri tohto roku. 

So Záhradnými Vilami susedí projekt bytového domu Pekná Vyhliadka s desiatimi podlažiami a 76 bytmi, kde sa momentálne pracuje (s ohľadom na klimatické podmienky) na základoch budovy. Dokončenie plánuje developer až v druhej polovici roku 2018, predanú ma zatiaľ polovicu bytov. Uvedomujúc si atraktivitu lokality (k čomu ešte čoskoro prispeje mesto Bratislava vybudovaním nového parku), v príprave je už aj druhá fáza Peknej Vyhliadky, hoci zatiaľ bez zverejnených detailov. Jej dobudovaním by sa však každopádne mala dokončiť premena lokality pod taktovkou Archikódu, ktorá nesie poetický názov Pekná Vyhliadka. 

Záhradné Vily

Zdroj / Source: Archikód

Mapa / Map:Pekná Vyhliadka

Zdroj / Source: Archikód
Zdroj / Source: Archikód

Mapa / Map:

_____________________
Záhradné Vily (Garden Villas) and Pekná Vyhliadka (Pleasant View) are another projects changing the face of the northern edge of the borough of Dúbravka. Two residential developments are developed by the company Archikód, connected to the architecture studio Vavrica Architekti. Záhradné Vily consist of three houses, two of them with 49 homes are already finished, the last one with 27 homes should be completed by the end of this year. Pekná Vyhliadka is a residential tower with 10 floors and 76 homes, the completion is planned in the second half of 2018. Due to high standard of design and architecture, both developments are quite succesful - Záhradné Vily are almost sold out, Pekná Vyhliadka is half-sold, Archikód even plans to add one more stage of Pekná Vyhliadka. By finishing this project, the change of this neighborhood, poetically called Garden City, will thus be completed. 

(ag, foto: Nino Belovič)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára