Construction update: Nový Ružinov, 12.1.2017

Prvá fáza projektu Nový Ružinov, polyfunkčného zámeru od developera CZ Slovakia neďaleko diaľničnej križovatky Prievoz, je dokončená a druhá fáza sa už blíži k ukončeniu hrubej stavby. Územie doteraz využívané len pre poľnohospodárske aktivity sa tak definitívne mení na mestskú zastavbu a rozšírenie mestskej štvrte Ružinov.

Rezidenčná časť Nového Ružinova pozostáva zo šiestich 5- až 7-podlažných domov, ktoré dokopy obsahujú 400 bytov. Ako prvé sa budujú štyri "mestské vily", dokončujú sa vily Elisabeth a Landora, v ktorých sa nachádza 64 bytov, v druhej fáze v domoch Leonardo a Roxy vzniká ďalších 70 apartmánov. Celkovo developer hlási veľmi dobrú predajnosť, v rámci prvej fázy sa vypredali takmer všetky byty, väčšia časť je predaná aj v prípade druhej fázy. V novovznikajúcej štvrti zatiaľ bude absentovať rozsiahlejšia občianska vybavenosť, retail sa nachádza len v jednom dome (Elisabeth), viac pribudne po dobudovaní bytových domov a ďalších častí projektu s administratívnymi priestormi. Najsilnejšou stránkou Nového Ružinova má byť kvalitná parková úprava. Developer nedávno ohlásil, že dizajnovanie spoločných priestorov zveril ateliéru LABAK, ktorý je podpísaný pod viacero parkových realizácii v Bratislave. V tomto prípade je cieľom vytvorenie komunitných priestorov, vďaka ktorým budú mať obyvatelia lepšie možnosti pre budovanie dobrých susedských vzťahov, čo je v súčasnosti rastúci trend. Kvalitné parkové plochy tak doplnia architektúru od populárnej architektonickej kancelárie Compass, s ktorou tvoria architekti z LABAKu duo napríklad aj v projekte Slnečnice. Úpravy pozemku už prebiehajú a kompletne hotové budú spoločne s kolaudáciou prvej fázy, teda ešte v tomto kvartáli, druhá fáza bude dokončená v 4Q 2017. Ďalšie bytové domy by sa mali stavať približne v roku 2019-2020.   

Zdroj / Source: CZ Slovakia
Nová verzia parku. New version of the park. Zdroj / Source: CZ Slovakia

Mapa / Map:

___________________________
First stage of Nový Ružinov development by the developer CZ Slovakia is finished and the second will be soon topped out. A former agricultural land is thus definitively changed onto an urban area and a direct extension of the borough of Ružinov. In the first stage, two houses with 64 homes were constructed, in the second, 70 more will follow. This part of the development also contains some small retail area in one of the houses, more will be created as a part of another stages of the whole project. However, the sale of homes goes rather successfully, first stage is almost sold out a most of the homes in the second are sold as well. Clients might be attracted by the greenery, which is the strongest asset of Nový Ružinov, developer even decided to hire landscape architects from LABAK to design community area in the residential park. Their design will be combined with the architecture by another renowned studio, Compass Architects (they work together also on Slnečnice development). First homeowners will start moving to the area after 1Q of 2017, second stage will be finished by 4Q 2017. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára