Bytové domy Bystrická rebrandujú na Amber / Bystrická housing rebranded onto Amber

Nedávno ohlásený projekt bytových domov na Bystrickej ulici v mestskej časti Devínska Nová Ves pokročil a spustil oficiálnu webovú stránku. Popritom je teraz známy aj pod novým menom, Amber. 

Projekt od developera Iuris Group vyrastie na okraji rezidenčnej zástavby mestskej časti, v relatívnej blízkosti automobilky Volkswagen. Do prostredia, ktorému dominujú novostavby bytových domov menšej mierky, vstupuje Amber podobne nenápadnou hmotou, kedže bude pozostávať z troch 5-podlažných objektov, čo pri celkovom počte 156 bytov vychádza na 52 bytov na jednu budovu. Byty budú 1- až 4-izbové, s výmerami od 29 do 100 metrov štvorcových. Parkovanie bude riešené na povrchu, pričom zaberie pomerne rozsiahle plochy, keďže parkovacích miest by malo byť až 198. Architektúra budov je jednoduchá a účelná, stojí za ňou štúdio Siebert + Talaš. Hoci webstránka projektu nešpecifikuje, kedy sa spustí výstavba, dá sa predpokladať, že to už bude tento rok. Dokončená by tak mohla byť už začiatkom roka 2019.

Amber je vo svojej podstate veľmi štandardným a jednoduchým projektom, verne odrážajúcim princípy slovenského územného plánovania a stavebných noriem. Vzhľadom na lokalitu je to však akceptovateľné a na druhej strane, Amber sám developer prezentuje skôr ako dostupné bývanie, nie ako klenot mestského života (čo skôr vidno pri inom jeho projekte, N!DO). Tento projekt predstavuje relatívne nenáročnú možnosť, ako bývať v Bratislave, pričom poloha osloví pravdepodobne najmä zamestnancov blízkeho automobilového závodu. Podobný vývoj v oblasti možno čakať aj naďalej (vedľa je už ohlásený podobný zámer Devínske Lúky), postupom času tak zrejme vznikne na pozemkoch medzi súčasnou zástavbou a Volkswagenom nové sídlisko.

Zdroj / Source: Iuris Group
Zdroj / Source: Iuris Group
Zdroj / Source: Iuris Group
Zdroj / Source: Iuris Group

Mapa / Map:

__________________________
Recently announced project of the apartment housing in the borough of Devínska Nová Ves is advancing. Smaller development by Iuris Group has a new website, renders and also a new name, Amber. It will consist of three 5-floor houses containing 156 homes in total, ranging from studio flats to three-bedroom flats. Parking will be located on the ground. Amber will be a very simple project, designed by Siebert + Talaš. Construction should start this year and to be finished by 2019. Despite the remote location, Amber could attract buyers not only because of relative affordability (as presented by developer), but due to proximity to the Volkswagen car factory as well. Mainly employees of the factory might be potentially interested and the area between the existing neigborhood and the factory is being slowly developed (e.g. Devínske Lúky, located next to Amber) onto a direct part of Devínska Nová Ves borough. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára