Odhalené / Revealed: Twin City Promenade

K veľkému množstvu predvianočných správ developeri pridávajú stále ďalšie a ďalšie. Najnovšou potešujúcou novinkou je odhalenie promenády, ktorá bude oddeľovať nižšie bloky už dokončenej prvej a druhej etapy Twin City a rozostavanej výškovej budovy Twin City Tower. Za projektom stojí spoločnosť HB Reavis. 

Budúca promenáda bude peším spojením Karadžičovej ulice a ulice Mlynské Nivy, ktorého význam narastie po dobudovaní Stanice Nivy. Developer sa rozhodol potenciál, spočívajúci v tisíckach cestujúcich a nakupujúcich, ale aj v zamestnancoch okolitých kancelárskych komplexov, využiť vo forme bezpečnej pasáže, vyplnenej retailovými prevádzkami, pričom sa dá predpokladať, že budú mať do veľkej miery gastronomický charakter. Podobné riešenia možno často vidieť v Londýne, odkiaľ pochádza architekt Twin City Tower, kancelária John Robertson Architects, a kde aktívne pôsobí aj HB Reavis. Nové vizualizácie navyše ukazujú aj cyklotrasu pozdĺž Karadžičovej, ktorá má, aspoň podľa daných obrázkov, parametere cyklodiaľnice. Samotná veža, ako aj jej podnož, sa budú vyznačovať oblými tvarmi, pričom v prípade podnože sa zachová aj charakteristický tehličkový obklad z prvých dvoch etáp Twin City. Vznikne tak zaujímavý vizuálny prechod medzi nimi a staršími administratívnymi objektami na severnej strane ulice Mlynské Nivy. Twin City Tower spoločne s promenádou by mali byť dokončené už v roku 2018.

HB Reavis postupne mení celú zónu a významne sa podieľa na vzniku nového bratislavského downtownu. Okrem Twin City a Twin City Tower, kde sa aktuálne budujú základy, sa chystá aj realizácia obrovského projektu Stanica Nivy, v budúcnosti okrem toho bude pokračovať aj development bližšie ku Košickej ulici. V neveľkej vzdialenosti odtiaľto sa na mieste zle postaveného business centra Apollo zároveň pripravuje pod vedením britského štúdia Make Architects nový kancelársky komplex s ďalšími tisíckami metrov štvorcových prenajímateľných plôch. Netreba zabúdať ani na aktivity HB Reavisu na pravom brehu Dunaja, kde je v štádiu príprav v spolupráci s J&T Real Estate ďalší obrovský zámer, Nové Lido. Zároveň spoločnosť žne úspech za úspechom, prvú budovu Twin City (A) tesne po dokončení už predala realitnému fondu IAD Investments a z ostatných budov hlási vynikajúcu obsadenosť, podobné správy prichádzajú aj zo zahraničia. Hoci nie všetky tunajšie projekty považujeme za ideálne či dokonalé, pretavenie úspechov a inšpirácii do postupného zvyšovania kvality jednotlivých zámerov je pre Bratislavu rozhodne pozitívom a zároveň, vzhľadom na význam developera, jedna z najlepších správ v bratislavskom developmente v tomto roku.

Zdroj / Source: HB Reavis
Zdroj / Source: HB Reavis
Zdroj / Source: HB Reavis
Zdroj / Source: HB Reavis

Mapa / Map:

___________________________
HB Reavis, developer of Twin City office complex and Twin City Tower, finally revealed the look of the new promenade between Karadžičova st. and Mlynské Nivy st. It will be an important pedestrian connection between Oldtown area and the new coach station and the shopping center Stanica Nivy, and a central hub for thousands of workers from the offices near-by. Developer decided to use this potential for creating a vibrant passage with retail, inspired by similar passages in London, where the company is very active and where also the architects of the tower (John Robertson Architects) come from. New renders are promising also in the case of bikeways as they are showing bikeways on Karadžičova st. with cycle-highway proportions. Twin City Tower, which is under construction and it should be finished in 2018, will be a major contribution to the rather positive image of the new Bratislava downtown, where HB Reavis with its massive projects is one of the key actors. What's even better is that company is learning from its successes and experiences from abroad and it is already using it in the Capital. And that's definitely one of the best things from this year in Bratislava development. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Daleko krajsie a impozantnejsie ako
    Eurovea. Podla mojho nazoru Eurovea nie je dost 'striking' . A1-poloha sa zbytocne zneuzila.

    OdpovedaťOdstrániť