Odhalené / Revealed: Mendelsohn

Po našom nedávnom odhalení, že práce na projekte Mendelsohn na Kazanskej ulici v Podunajských Biskupiciach sú obnovené, pristúpil developer Bencont Development k odhaleniu oficiálnej stránky a s ňou aj (staro)nových vizualizácii projektu. 

Dá sa tak definitívne potvrdiť, že developer sa rozhodol ísť cestou zachovania pôvodného dizajnu, ktorý navrhla významná architektka Andrea Klimko. Inšpiráciu hľadala v tvorbe veľkej osobnosti dejín architektúry, Ericha Mendelsohna, pravdepodobne v ikonickom diele Einsteinovej veže v Postupimi. Nová stránka zároveň upresňuje niektoré informácie - budova bude mať 11 podlaží, z toho najvyššie bude ustúpené, čo poskytne priestor pre umiestnenie luxusnejších bytov s terasami. Celkovo bude bytov 60, v cene sa ponúkajú aj parkovacie státia v (polo)podzemnej garáži. Projekt bude obsahovať niekoľko obchodných jednotiek. Výstavba prebieha, dokončenie očakáva developer koncom roka 2017. 

Mendelsohn zároveň nie je jediným projektom v Podunajských Biskupiciach. Tesne vedľa neho sa dokončuje iný projekt toho istého developera, Valerián, na križovatke Kazanskej a Uzbeckej ulice zas rastie bytový komplex Oppidum. Existuje predpoklad, že výstavba bude pokračovať aj potom na pozemkoch medzi Mendelsohnom a križovatkou s Ulicou Svornosti. Centrálna časť Podunajských Biskupíc tak dostane mestský vzhľad, maximálne však pokrivkáva kvalita verejných priestranstiev (chýbajúca bezbariérovosť, nepohodlné chodníky, chýbajúca cyklotrasa), čo je zásadná výzva pre miestnu i mestskú samosprávu. 

Zdroj / Source: Bencont Development 
Zdroj / Source: Bencont Development 
Zdroj / Source: Bencont Development 
Zdroj / Source: Bencont Development 

Construction update (21.12.2016):


Mapa / Map:

_______________________
After we recently discovered that Mendelsohn development in the borough of Podunajské Biskupice is under construction again, the developer Bencont Development started to promote the project more actively. It is now also confirmed that the original look of the building, offering a higher standard of architecture as it is usual in this borough on the periphery of the city and it is designed by one of the leading Slovak female architects Andrea Klimko, will be kept. Mendelsohn will have eleven floors and 60 homes, it will also contain some retail and underground parking. Building should be finished by the end of 2017. After completion, with the other local ongoing developments such as Valerián by the same developer like Mendelsohn or Oppidum, it will contribute to the transformation of Kazanská st., the most important local axis, onto a real urban boulevard, altough the quality of public space is low. Soon, it will be an important task for the local and municipal authorities as well. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára