Nový projekt / New project: Gansberg

Na neustále sa meniacej Kolibe pribudne ďalší projekt. Developer ITB Development odhaľuje svoj najnovší zámer, podľa historického názvu lokality pomenovaný rezidenčný súbor Gansberg. 

Gansberg sa bude nachádzať vo svahu na mieste, kde sa spája Jeséniova ulica so Strážnou a o čosi nižšie Hlavná ulica s Jeséniovou. V náročných terénnych podmienkach vzniknú tri domy (resp. šesť stavebných objektov) s výškou od troch po štyri nadzemné podlažia, pričom najvyššie podlažia budú ustúpené, aby vznikol priestor pre veľkorysé strešné terasy. Projekt bude obsahovať celkovo 48 bytov, v každom dome ich bude 16. Developer ponúkne pár 2-izbových, no predovšetkým 3-izbové a 4-izbové byty, keďže bývanie v Gansbergu má byť viac orientované na rodiny. V ponuke sa objaví aj pár strešných penthousov s piatimi izbami. Výmery dosiahnu v priemere 90 metrov štvorcových, štandard bude pomerne vysoký (súčasťou bude napríklad automatické podlahové kúrenie či klimatizácia, ktorá bude vtipne vyvedená cez kochlíky stromov na fasáde či terasách), benefitom projektu má byť aj možnosť zmien dispozície, čo ITB ponúkalo už v inom svojom projekte, Nový Háj. V tom sa dalo zasiahnuť viac aj do architektúry budovy, v prípade Gansbergu si majitelia budú môcť vybrať typ zábradlia či farebné prevedenie fasádnych prvkov v rámci svojich bytov. Vysoký štandard sa odráža na cenovkách, ktoré sa budú hýbať v priemere okolo 2670 eur za meter štvorcový bez DPH. Do toho treba zarátať ešte povinnosť kúpy parkovacieho miesta, ktorá bude platiť najmä pre väčšie byty. Parkovacích miest bude až 87, z toho 19 na povrchu, zvyšok v podzemných garážach jednotlivých objektov, ponúknuté budú aj nabíjacie stanice pre elektromobily. Architektúra budov nesie jasný rukopis kancelárie Architekti Šebo + Lichý, ktorí sú už mimoriadne skúsenými autormi, Gansberg tak bude patriť k zapamätateľnejším developmentom v oblasti. Predaj sa spúšťa už v priebehu tohto týždňa, začiatok výstavby sa odhaduje približne v 2Q 2017, čo by znamenalo dokončenie do konca roku 2018. 

Tento projekt bude po uvedení na trh rozhodne patriť do luxusného segmentu, čo sa bratislavských realít týka. Pôjde zároveň o nový vlajkový development spoločnosti ITB Development. Na rozdiel od mnohých iných podobných zámerov a realizácii však treba povedať, že v tomto prípade bude z neho profitovať aj verejnosť. Po rokovaniach s miestnou komunitou a zastupiteľmi upraví developer blízku zastávku MHD, rozšíri ulicu Podkolibská o nový odbočovací pruh na Jeséniovu a rozšíri ulicu Strážna, pričom vybuduje aj chodník pre peších. Nulová komunikácia nových projektov s okolím či absolútna degradácia chodcov je bohužiaľ v takýchto štvrtiach exkluzívneho charakteru veľmi bežná, čiže v tomto prípade treba pochváliť tak developera, ako aj miestnych aktívnych občanov a politikov, ktorí k projektu dali konštruktívne pripomienky. Treba veriť, že podobne to bude aj v prípade ďalších pripravovaných zámerov v oblasti - tesne nad Gansbergom už čoskoro začne rásť Rezidencia na Kolibe, vedľa pozemku ITB je zas nezastavaná parcela, kde podľa našich informácii pripravuje svoj projekt developer Grunt. Koliba výrazne mení a zmení svoj charakter, kľúčová otázka teraz je, či to bude na prospech širšej komunity, nielen investorov a ich klientov. 

Zdroj / Source: ITB Development
Zdroj / Source: ITB Development
Zdroj / Source: ITB Development
Zdroj / Source: ITB Development
Zdroj / Source: ITB Development
Zdroj / Source: ITB Development

Model projektu / Project model:
Zdroj / Source: ITB Development

Mapa / Map:

____________________________
A new project will rise on densifying Koliba hill. Developer ITB Development is releasing its newest residential development, Gansberg, named after historical name of the area which should be the new flagship development of the company. It will be composed of three buildings with the height ranging from three to four floors as they react on the terrain conditions. Project contains 48 homes (16 homes in each building), most of them will be 2-bedroom and 3-bedroom flats, there will be also few 1-bedroom apartments and large 4-bedroom penthouses on the roofs. It will be definitely an upscale development, the average price level is 2670 euros/sqm without VAT. The potential customer will also have to pay for the parking spot, there will be 87 parking spots (68 underground). Gansberg offers also a high level of architecture as it is designed by experienced architects from Architekti Šebo+Lichý. What's positive about Gansberg that it will bring few positives to the area, as the new walkways will be created, bus stop reconstructed and few roads extended, what is a result of discussions with the local community and deputies. Hopefully, also similar developments in the area (such as Rezidencia na Kolibe or not yet revealed development by Grunt on the neighbouring plot) will bring such benefits. The sale of homes in Gansberg should start this week, start of construction is expected in 2Q 2017. Project should be delivered by the end of 2018. 

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. Tak ten pľac si naozaj žiada vyplniť výstavbou. Potom to bude už ucelenejší mestský, kopcovitý, kompaktný celok. Sa divím, že to tak dlho odolávalo urbanizácii. Pritom je to lepšie miesto ako projekty v ostatnom podkolibskom páse.

    OdpovedaťOdstrániť