Dokončené / Finished: UniQ Staromestská

Developer Cresco Group prakticky dokončil výstavbu komplexu UniQ na Staromestskej ulici. Čoskoro sa spustí proces kolaudácie budovy a prví nájomníci sa začnú do bizniscentra sťahovať v apríli 2017.

UniQ Staromestská predstavuje administratívny objekt ponúkajúci na siedmich podlažiach približne 8300 metrov štvorcových kancelárskych plôch a približne 900 metrov štvorcových retailu. Vďaka jej realizácii zaniklo nevzhľadné povrchové parkovisko (priamo v centre mesta!) a nahradený bol mimoriadne vkusnou a príjemnou stavbou. „Sme veľmi radi, že stavba UniQ Staromestská prebieha, aj vďaka skúsenému tímu projektantov a architektov, podľa plánu. V logisticky náročnej lokalite sa nám podarilo v relatívne krátkom čase zrealizovať jedinečný projekt pre náročných klientov, ktorí majú o lukratívnu adresu v dostupnej lokalite veľký záujem. Do konca roka plánujeme začať s kolaudáciou budovy UniQ Staromestská a následne prebehne hodnotenie stavby pre certifikát LEED,“ približuje výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti Cresco Group Ján Krnáč. Medzi prvými nájomcami, ktorí si budovu vybrali za svoje sídlo, je napríklad právnická kancelária Čechová&Partners. „Zaujal nás dizajn budovy vybočujúci z trochu uniformného trendu iných moderných bratislavských budov ostatných rokov a lokalita, ktorá spája benefity praktického biznis centra a umiestnenia v úplnom centre mesta. Pre advokátsku kanceláriu je umiestnenie v priamom susedstve Ministerstva spravodlivosti SR, Najvyššieho súdu a kongresového centra Národnej rady SR ešte čerešničkou na torte,“ uviedol Tomáš Rybár, Managing Partner, Čechová & Partners.

Architektonický koncept vychádza z pera britsko-českého štúdia Bogle Architects pod vedením architekta Iana Bogleho. Ten sa snažil navrhnúť moderný, no citlivý zásah do historickej štruktúry mesta. "Veľmi charakteristická zástavba okolia mi okamžite vnukla myšlienku navrhnúť objekt oblých, takmer ženských tvarov, ako protipól bohatej textúry mesta." uvádza. Pri pohľade na prakticky dokončenú budovu dávame za pravdu developerovi i architektovi - UniQ Staromestská predstavuje jeden z najpríjemnejších administratívnych objektov v meste. Zároveň snaha o certifikáciu LEED Gold je príjemným trendom, ktorý svedčí o raste uvedomelosti medzi investormi i klientmi. Cresco Group projekt prezentuje ako "butikový", a je pritom oproti iným podobne definovaným projektom (napríklad oproti objektu CA v projekte Zuckermandel) na oveľa vyššej úrovni, čo znamená že zrejme spĺňa nároky na takéto označenie. Developerovi sa tak podarilo nastaviť kvalitatívnu latku, ktorú sa snáď ostatní bratislavskí hráči v budúcnosti pokúsia prekonať.

Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group
Zdroj / Source: Cresco Group


Mapa / Map: 


__________________________
Developer Cresco Group basically finished construction of UniQ Staromestská, an administrative development with seven floors and more than 8.700 sqm of office space and more than 900 sqm of retail space. First tennants will start moving to their new offices in April 2017. Administrative complex replaced the parking lot (in the absolute center of the city!) and now a very elegant building stands on its place, the developer even wants to obtain LEED Gold certificate. Project was designed by Bogle Architects led by Ian Bogle, who tried to create modern, yet contextual building for Bratislava historical core. We think he succeeded and Cresco Group set up a qualitative ladder. We hope that other developers in Bratislava will try to reach or even overcome it what will bring further benefits not only for the clients, but the city as well. 

(ag, foto: PhD)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára