Construction update: Apartmánový dom Žilinská, 28.12.2016

Svojho času pozastavený projekt apartmánového domu na nároží Žilinskej ulice a Námestia slobody, ktorý narazil na zlú pripravenosť developera, ktorým je spoločnosť Jančina Architekti, pokračuje vo výstavbe. Aktuálne je projekt v štádiu hrubej stavby a realizuje sa fasáda. 

Polyfunkčný dom, v rámci ktorého vznikne prízemie s retailovými jednotkami a nad ním sedem rezidenčných podlaží, vzniká nadstavbou a rozšírením pôvodného funkcionalistického objektu. Vznikne tak 56 malometrážnych bytov (apartmánov), vzhľadom na veľkoryso nastavené cenovky je však väčšina bytov stále voľná, s čím zrejme súviseli aj počiatočné problémy projektu. Klientov ku kúpe očividne nepresvedčila ani poloha projektu, ani vysoká architektonická úroveň, o ktorej hovorí developer a architekt v jednej osobe. Vyzerá to tak, že v širšom centre mesta tak bude istú dobu stáť poloprázdna budova, napriek tomu pozitívne vnímame, že projekt sa aspoň dokončí, hoci je otázne, či v plánovanom termíne, ktorým je marec 2017. Zdroj / Source: Jančina Architekti

Mapa / Map:

________________________
A mixed-use development on the edge of Žilinská st. and Námestie slobody (Freedom Sq.) is advancing, the building is already topped out. The project used to be on-hold, however, since then the developer (and architect), Jančina Architekti, was able to start again with the construction works. The building offers 56 small residential units and some retail on the street level. Most of the homes are not sold yet so it seems that building will be almost empty for some time, even after planned completion in March 2017. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára