Construction update: Twin City Tower, 2.12.2016

V blízkej dobe začne v bratislavskom downtowne rásť množstvo výškových budov, ktoré zmenia panorámu tejto časti mesta. V najpokročilejšej fáze výstavby je v tejto chvíli kancelárska veža od developera HB Reavis, nazvaná Twin City Tower.

V tejto chvíli sa dokončuje stavebná jama a čoskoro bude zrejme nasledovať zakladanie, keďže na pozemku sa už objavili aj tri žeriavy. Developer má zatiaľ stavebné povolenie len na tzv. spodnú stavbu, na to, aby mohol začať ťahať hore jednotlivé podlažia objektu, si bude musieť ešte nejakú dobu počkať. Twin City Tower sa nachádza na nároží ulíc Karadžičova a Mlynské Nivy a bude pozostávať z podnože s ôsmimi podlažiami a samotnej výškovej budovy, ktorá bude mať 23 podlaží a výšku cca 88 metrov. Budova ponúkne približne 35 000 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov a mala by byť dokončená už v priebehu roku 2018. Architektonický koncept pripravila britská kancelária John Robertson Architects (ktorá pre HB Reavis pripravuje aj jeho vlajkový londýnsky projekt 33 Central) v spolupráci s lokálnym štúdiom Siebert + Talaš. 

Po dokončení sa Twin City Tower pridá k rade ďalších kancelárskych budov, ktoré ten istý developer v oblasti už zrealizoval, realizuje alebo zrealizuje. Najnovším prírastkom je dokončená druhá fáza projektu Twin City, ktorý verejnosť prijala pomerne dobre, čo je kombinácia vhodnej mierky, príjemnej architektúre a využiteľného parteru. Podobné nároky sú kladené aj na Twin City Tower - najviac zvedaví sme najmä na zvládnutie budúcej uličky medzi vežou a už dokončeným Twin City, ktorá sa má stať akousi "promenádou" so službami a reštauráciami. Podobné zaujímavé moderné uličky a priehľady kypiace životom v pracovnej, ale aj v popracovnej dobe sú bežné aj v iných vyspelých mestách, vrátane Londýna. Veríme, že slovenský developer si z toho vzal príklad a londýnske riešenie zrealizuje aj vo svojom domovskom prístave.Zdroj / Source: HB Reavis

Mapa / Map:

_______________________
Many towers are going to rise soon in Bratislava downtown. At the most advanced stage is the construction of Twin City Tower, an office development by HB Reavis. At the moment, groundworks continue on the site and three cranes were already lifted what means that the foundation of the building is about to start. When finished in 2018, Twin City Tower will be composed of base with eight floors and tower with 23 floors and 88 metres, together offering 35.000 sqm of GLA. Project is designed by the British studio John Robertson Architects, authors of design of HB Reavis's flagship development in London, 33 Central. Twin City Tower will become a part of a larger zone where the same developer built, is building or will build several office buildings. The last addition is now finished second stage of Twin City which is generally welcomed by public due to combination of good scale, architecture and active street level. Same requests are expected also in the case of tower where the most crucial part, at least for us in YIMBY, is the design of the future "Promenade" between the tower and Twin City. Similar lanes with services and restaurants are pretty common in advanced cities including London so we hope that Slovak developer found enough inspiration from its British experience. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára