Construction update: Fuxova & Albero, 15.12.2016

V severnej časti Petržalky v blízkosti novej električkovej trate naďalej prebieha rozsiahla výstavba - vynikajúce dopravné spojenie do centra mesta láka developerov rezidenčných nehnuteľností. Po minulomesačnom reporte vám prinášame pohľad na ďalšie dva projekty - Fuxova od J&T Real Estate a Bytový dom Albero od developera Divano. 

Fuxova

Prvý zmieňovaný projekt, Fuxova, už dosiahol hrubú stavbu a pracuje sa na inštalovaní okien. Mimoriadne mohutná výšková budova má 75 metrov a 24 nadzemných podlaží. Hoci nejde ani zďaleka o výškového rekordéra, šírkou fasády pripomína skôr Tower 115. Vo veži sa nachádza 276 bytov, z ktorých je už drvivá väčšina predaných, podľa oficiálnej stránky zostáva voľných posledných 13 bytov. Aktuálne prebieha aj realizácia exteriérových plôch, kde vzniká parková zóna na garážovej platforme, kde vznikne 258 parkovacích miest, doplnených o ďalších 51 na povrchu. V parteri vznikne vyše 300 metrov štvorcových retailu. Čoskoro sa zrejme začne realizácia fasády, čo môže čiastočne opticky odľahčiť masívnosť budovy, tá však už zrejme zostane zapísaná v danej lokalite ako nepatrične obrovská, a to aj napriek blízkosti iných výškových budov na Bosákovej či Černyševského ulici. Architektúru Fuxovej spracovalo štúdio A.M. Architects, celkové dokončenie sa očakáva v polovici budúceho roku. 
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Mapa / Map:


Bytový dom Albero

Z trochu iného súdka je Bytový dom Albero, ktorý napriek tomu, že ide o bodový dom bez oslňujúcej architektonickej úrovne, pôsobí vďaka prirodzenejšej mierke, triezvej farebnosti a adekvátnemu materiálovému prevedeniu ako viac vhodné doplnenie lokality. Projekt je už v podstate dokončený a Divano už dávnejšie hlásilo veľmi dobrú predajnosť. Budova obsahuje 44 bytov na deviatich podlažiach, ako aj niekoľko obchodných jednotiek na prízemí. V zázemí vznikla zelená oddychová plocha pre obyvateľov, ktorá po dobudovaní okolitých domov v rámci projektu Lužná, prípadne po prestavbe vedľajšieho obchodného domu Albero, bude zároveň intímnym vnútroblokovým priestorom. Bytový dom svojim prevedením zároveň pripomína pripravovaný projekt Starý Háj od developera VI Group, čo sú ďalšie pozitívne body, keďže zóna bude pôsobiť viac ucelene. BD Albero tak možno hodnotiť ako jednoznačne pozitívny počin. Zdroj / Source: Divano


Mapa / Map:


_______________________
A massive construction boom in the northern part of the borough of Petržalka, close to the new tram, still continues. After the last month's report, we have another update of the new residential developments - Fuxova and Albero. Fuxova, a massive tower by J&T Real Estate is topped out and the workers are finishing the window installation. It is already pretty clear, that it will be one of the largest, altough not tallest (It has 75 metres and 24 floors) towers in Bratislava. It offers 276 homes, green exterior areas and some retail on the street level. Building designed by A.M. Architects will be completed by the half of 2017. Meanwhile, Apartment house Albero is basically finished. Thanks to the acceptable scale and good use of colour and material scheme it looks way more natural for this area. Project by the developer Divano could be taken as success already some time ago as most of 44 homes were sold. This project offers some green areas for the inhabitants and some retail units as well. What's more, the design of Albero reminds of design of another planned development, Starý Háj by VI Group, what will give an area a more complex look. Thus, this small project is definitely a positive contribution to the local neighborhood. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára