Construction update: Einsteinova Business Center, 15.12.2016

Výhodu skvelej dostupnosti severnej časti Petržalky do centra mesta aj na diaľnicu nevyužívajú len developeri rezidenčných nehnuteľností, ale aj administratívnych. Príkladom takéhoto projektu je úspešne rastúci zámer Einsteinova Business Center.

Einsteinova Business Center, kde už rastie prvé podlažie nad úrovňou terénu, bude pozostávať z dvoch budov, nižšej s ôsmimi podlažiami a vyššej so sedemnástimi, prepojené sú spoločnou trojpodlažnou platformou, vyplnenou parkovaním. Budova ponúkne takmer 21-tisíc štvorcových metrov prenajímateľných priestorov, podľa našich prvých zatiaľ neoverených informácií sa sem z Apollo Business Center II presťahuje spoločnosť IBM. Developerom je rakúska investičná spoločnosť S Immo AG, architektom je slovenský ateliér Siebert+Talaš. Projekt bude plne dokončený v prvej polovici roku 2018.

Po dokončení sa tak vyplní ďalšia parcela pozdĺž Einsteinovej ulice, ktorá by mohla mať charakter mestského bulváru, keby v tom neprekážalo povrchové vedenie diaľnice D1. Tento charakter sa ešte posilní, keď sa v dotyku s ulicou čoskoro naštartuje výstavba projektu Einpark naproti výstavnému centru Incheba a v relatívne blízkej budúcnosti sa spustí aj development na východnej strane električkovej trate, známy ako Nové Lido, ktorý ráta s umiestnením office parku pozdĺž Einsteinovej. Ulica v súčasnej podobe zároveň pôsobí ako výrazná bariéra medzi centrom mesta a ľudnatou štvrťou Petržalka, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu života v celom meste. Riešenie tejto bariéry bude jednou z hlavných výziev Bratislavy v najbližších rokoch či desaťročiach a hoci jedna vízia už bola široko publikovaná, nateraz sa jej riešenie bohužiaľ zdá ako nereálne. 


Zdroj / Source: Siebert + Talaš

Mapa / Map:

__________________________
Advantage of the good location close to the effective public transportation and important motorway is used not only by the developers of residential projects but office projects as well. That's the case of Einsteinova Business Center on the street of the same name (Einsteinova), which is already rising above the ground. When finished, it will be composed of two towers with eight and seventeen floors respectively, connected by the parking base with three floors. It will offer almost 21.000 sqm of office space, first major tennant is, according to our information, IBM. The developer is Austrian real-estate investment company S Immo AG, authors of the design are architects from the Slovak office Siebert + Talaš. Einsteinova Business Center should be completed in the first half of 2018. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára