Panorama Business III napreduje / Panorama Business III is advancing

Výstavba administratívneho komplexu Panorama Business III od developera J&T Real Estate postupuje. Základová jama je už vykopaná a začalo sa so zakladaním stavby. Developer okrem toho zverejnil aj nové vizualizácie projektu. 

Administratívny komplex rastie na križovatke Landererovej a Košickej ulice. Budova má dosiahnuť výšku 15 nadzemných podlaží, poskytnúť 22.000 štvorcových metrov administratívnych plôch, 380 parkovacích miest v nadzemnej garáži a ašpirovať na certifikát LEED Gold. V rámci tohto projektu by sa mala vybudovať aj nová cyklotrasa, ktorá prepojí Košickú ulicu s nábrežnou cyklotrasou. Architektúra budovy je výsledkom práce štúdia GFI, ktoré stojí aj za návrhom Panorama Business II a podľa všetkého pripravuje aj druhú fázu Eurovey. Výstavba by sa mala ukončiť počas prvého polroka roku 2018.

Hoci dizajnovo patrí Panorama Business III skôr k priemeru, s ohľadom na lokalitu azda aj horšie, svojou hmotou dobre doplní vznikajúci bratislavský downtown, kde pribúdajú a pribudnú veže, ktoré všetky disponujú podobnými výškami. To nás, aj pri prihliadnutí na navrhovanú výškovú reguláciu mesta, vedie k presvedčeniu, že v lokalite môže pri diaľkových pohľadoch vzniknúť mohutný blok rovnako vysokých budov, čo veľmi negatívne ovplyvní obraz Bratislavy. Panorama Business III do tohto bloku vnáša aspoň nejakú gradáciu a popri priemernom dizajne tejto budovy aspoň vyniknú kvality iných komplexov, predovšetkým dlhoočakávaného projektu SkyPark, pri ktorom už veľmi skoro očakávame začiatok výstavby.

Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate
Zdroj / Source: J&T Real Estate

Construction update, 31.10.2016:_________________________
Construction of Panorama Business III is advancing. Excavation works are already finished and foundation of the building started. The developer J&T Real Estate also published the new renders of the office complex, which will offer 22.000 sqm of GLA, 380 parking spots and it will aspire on LEED Gold certificate. The new bikeway should be constructed as well, linking Košická st. with riverfront. A building designed by GFI should be finished in the first half of 2018. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára