Nový projekt / New project: Galvaniho Business Center V

Administratívna zóna v blízkosti bratislavského letiska a nákupného centra Avion sa rozrastie. Ku štyrom existujúcim fázam súboru kancelárskych budov Galvaniho Business Center pribudne ďalšia pod názvom Galvaniho Business Center (GBC) V, ktorej zámer sa objavil na pripomienkovaní EIA.

GBC V vyrastie na pozemku, ktorý je dnes prázdny a obsadený len trávnikom a menším parkoviskom. Nová budova urbanisticky zapadne k ostatným v oblasti, keďže bude dodržovať výšku i uličné čiary, vytýčené predošlými fázami, bude mať teda šesť podlaží a pozdĺžny tvar, kopírujúci Galvaniho ulicu. Vďaka pôdorysu v tvare obráteného písmena C vznikne v jadre budovy átrium, na úrovni ulice bude budova otvorená prostredníctvom prenajímateľného parteru. Celková výmera kancelárskych plôch dosiahne 15 886 metrov štvorcových, počet parkovacích miest je 581 a zamestnancov bude v budove pracovať približne 1400. Developer, ktorým je spoločnosť Galvaniho 5, s.r.o., podľa zistení týždenníka TREND prepojená na mená známe z iných developerských spoločností (napr. Cresco Invest Group), očakáva spustenie výstavby v 3Q 2017 a dokončenie v 3Q 2021. Za architektúrou stojí menej známa architektonická kancelária JDArch.

Piata fáza Galvaniho Business Center vhodne doplní existujúcu štruktúru a svojou jednoduchou, no príjemnou a modernou architektúrou bude pravdepodobne medzi staršími budovami vynikať. Ešte viac sa tak rozšíri administratívna zóna, ktorá si udržuje atraktivitu aj napriek tomu, že v poslednej dobe sa kancelárie vo zvýšenej miere začínajú koncentrovať v centre mesta. Nepochybne k tomu napomáha vynikajúca dopravná dostupnosť, keďže lokalitou prechádza diaľnica D1 a veľmi blízko sa nachádza letisko. To viedlo od začiatku storočia k mimoriadnej stavebnej aktivite, až celá oblasť vzdialene pripomína tzv. edge city, ktoré sú známe skôr zo Severnej Ameriky. Podobne ako edge cities, aj bratislavská lokalita je totálne závislá na IAD, čo dokazuje aj zámer GBC V, keď navrhuje až 581 parkovacích miest. Do budúcnosti bude potrebné, ak sa má zóna lepšie integrovať do mesta, uvažovať aj nad alternatívnymi spôsobmi prepravy, pričom prioritou by malo byť skvalitnenie pešieho a cyklistického pohybu, ako aj verejnej dopravy.

Zdroj / Source: EIA / JDArch
Zdroj / Source: EIA / JDArch
Zdroj / Source: EIA / JDArch
________________________
Office zone near the airport and Avion shopping park will grow as the proposal of Galvaniho Business Center V  (GBC V) was released. The fifth stage of a larger office development will be built on an unused land, changing it onto building of 6 floors formed around the central patio. Street level of the project will be used for retail, while the building itself will offer around 15 886 sqm of GLA and it will be the workplace for approximately 1400 employees. The developer is Galvaniho 5, s.r.o., connected to some other developers, e.g. Cresco Invest Group. GBC V will have a simple, yet modern and decent architecture, designed by lesser-known studio JDArch. Construction should start in 3Q 2017 and to be finished by 3Q 2021.

(ag)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger koemntár
    Facebook komentár

1 komentárov:

  1. A ešte viac ľudí bude preskakovať cez koľaje od Astronomickej, a bude ešte viac mŕtvych pod vlakmi a policajti vyberú ešte viac pokút od chodcov, ktorí nemajú inú možnosť, ako preskakovať krkolomne každý deň v čase aj nečase trojkoľajnú trať, ak sa chcú dostať do roboty ...

    OdpovedaťOdstrániť