Construction update: Slnečnice, 1.11.2016

Mohutný projekt Slnečníc od developera Cresco Group postupuje a rastie takpovediac pred očami. Dokončené a takmer skolaudované sú dve nové časti sektoru Viladomy (S7 a S8), dve ďalšie (S9 a S10) sú v štádiu hrubej stavby a pracuje sa na fasádach. Rýchlo rastú aj prvé časti sektoru Mesto. Slnečnice sú aktuálne najväčším rozbehnutým rezidenčným projektom v Bratislave.

V rámci takmer dokončených domov S7 a S8 pribudne 212 bytov v štyroch objektoch, ktoré majú podobu rozvoľnenej zástavby bodových domov v parkovo upravenej zeleni. V podobnom duchu sa nesie aj dvojica domov S9, dom S10 je zas doskový polyfunkčný dom s prenajímateľným parterom. Domy S9 by mali byť plne dokončené v 2Q 2017, S10 v 3Q 2017. Na túto fázu nadväzuje ďalšia časť štvrte severne od aktuálne budovaných domov, ktorej výstavba sa pravdepodobne naštartuje v 2Q 2017. Medzičasom sa však Viladomy čoraz viac menia na fungujúcu štvrť - prenajímateľné jednotky sa postupne obsadzujú a pribúdajú služby a vybavenosť, postupne rastie aj zeleň, ktorá štvrti dodá výzor z vizualizácii. Urbanistický koncept aj architektúra jednotlivých domov vychádza z pera architektonickej kancelárie Compass. 
Zdroj / Source: Cresco Group

V prípade zóny Mesto je v štádiu hrubej stavby bytový dom A1, rastie dom A2 a výstavbu spúšťa aj dom A3. Tieto tri domy vytvoria severnú stranu budúceho "bulváru", centrálnej ulice tejto časti Slnečníc so službami a občianskou vybavenosťou. Dom A1 by mal byť dokončený už v 2Q 2017 a v tejto chvíli sú predané takmer všetky byty, ktorých je celkovo 348. Dom A2 by mal byť dokončený až v 3Q 2018, A3 v 1Q 2019. V rámci zóny Mesto sa do výstavby v tejto chvíli dostáva aj retail park, ktorý bude obsahovať niekoľko obchodov, supermarket, či športoviská. Dokončený je kruhový objazd, ktorý bude zároveň tvoriť hlavnú prístupovú komunikáciu do územia. Aj v tomto prípade stojí za dizajnom štvrte štúdio Compass.


Zdroj / Source: Cresco Group
__________________________
A massive Slnečnice development by Cresco Group is growing quickly. Two parts of Viladomy (Townhouses) sector (S7 & S8) are almost finished, two more (S9 & S10) are topped out. This part of Slnečnice is already becoming a vivid city quarter as the retail space is getting filled and greenery is growing. Second stage of Viladomy should be finished by 3Q 2017, at the same time when the construction of the third stage will start. Meanwhile, construction continues on Mesto (City) district, where the first house A1 with 348 homes is topped out and almost fully sold out and two more houses (A2 & A3) are rising. A1 should be delivered by 2Q 2017 and the whole first part of Mesto district in 1Q 2019. Also the retail park with additional shops and services is already U/C and the key roundabout, which will create the most important traffic connection to the area, is finished. Whole Slnečnice project is designed by Compass Architects and, at the moment, it is the largest residential development in Bratislava so far. 

(ag, foto: Fowner)
Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára