Construction update: Blumental, 24.11.2016

Prvá fáza jedného z najmestskejších a zrejme aj najlepších aktuálnych projektov v Bratislave - projektu Blumental od developera Corwin Capital - už postupne nadobúda konečnú podobu. Podstatná časť bloku medzi Mýtnou a Radlinského ulicou sa tak zapĺňa kvalitnou zástavbou, ktorá výrazne oživí túto časť mesta.

V rámci tejto prvej fázy sa buduje rezidenčná a administratívna časť od Mýtnej ulice, pričom administratíva má takmer plne dokončenú fasádu. Fasádne práce prebiehajú aj na rezidenčnej časti. V piatich vchodoch sa buduje 112 bytov vyššieho štandardu, kancelárska časť ponúkne vyše 7000 štvorcových metrov prenajímateľných priestorov. Parter bude obsahovať občiansku vybavenosť, parkovanie je riešené v podzemí a medzi jednotlivými fázami projektu vzniknú zelené vnútrobloky, ktoré majú pripomínať tradičnú štruktúru Starého Mesta. Ukončenie prvej fázy developer aktuálne očakáva v 1Q 2017. 

V prípade druhej fázy projektu, ktorá tiež obsahuje ďalšie byty a kancelárie, sa budujú podzemné časti bytového domu a druhé podlažie kancelárskej budovy. Pribudnúť by malo 75 bytov, ku kanceláriám, ktoré sa budú nachádzať v 11-podlažnej výškovej dominante komplexu, ktorá bude obsahovať necelých 10 000 metrov štvorcových prenajímateľných priestorov v kanceláriách a retaili. Zaujímavým prvkom tejto fázy projektu bude nové námestie medzi výškovou budovou a rezidenčným blokom. Realizácia by mala prebiehať do decembra 2018. 

Corwin Capital sa v Bratislave prezentuje širokou škálou projektov. Okrem veľkomestského projektu Blumental dokončuje obytnú zónu Záhrady Devín v rovnomennej mestskej časti, pracuje na realizácii projektu Dúbravy na okraji mestskej časti Dúbravka a najnovšie ohlásil projekt výškovej budovy a kancelárskeho komplexu Einpark v Petržalke. Blumental i Einpark majú zároveň rovnakého architekta, renomovanú kanceláriu A1 ReSpect, ktorá v Bratislave stojí napríklad za populárnou Euroveou. Aj silné meno autorov teda nasvedčuje, že Corwin Capital má záujem realizovať skutočne kvalitné zámery, ktoré budú pozitívnym prínosom pre metropolu.
Zdroj / Source: Corwin Capital 
Zdroj / Source: Corwin Capital
Mapa / Map: 


________________________
First stage of one of the best current developments in Bratislava, Blumental by Corwin Capital, is getting its final look. The first stage consists of residential section with 112 homes and office section with more than 7.000 sqm of GLA. It will also contain active street level, underground parking and green courtyards, reminding of the traditional structure of Bratislava inner city. This part of the development should be completed in 1Q of 2017. Second stage, which is under construction as well, will add 75 more homes and office tower, which should be finished by the end of 2018. Whole complex is designed by renowned A1 ReSpect studio, authors of the popular Eurovea development and authors of design of another planned development by Corwin Capital, recently announced Einpark. It is an evidence that the developer intends to create a really good project which will revive the area where it is located. 

(ag, foto: Nino Belovič)

Zdieľať na Google Plus
    Blogger komentár
    Facebook komentár

0 komentárov:

Zverejnenie komentára